Új hozzászólás Aktív témák

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz garga01 #1066 üzenetére

    Szerintem az egész ott elmegy, hogy a legtöbb előfizető már alap elvárásnak tekinti a wifi routert, így a szolgáltatók ma már kizárólag csak hgw-t adnak a szolgáltatás mellé, melynek része a wifi, és ez jellemzően a modern wifi6 szabványt is támogatja, most attól tekintsünk el milyen minőséggel képesek ezt nyújtani, de ez lett a standard, a modemkártyás megoldással pedig vagy az előfizetőnek kéne saját routert vennie, és sokan már itt kiborulnának, vagy pedig még ezen kívül azt is a szolgáltatónak kéne biztosítania külön, a két eszköz meg szerintem drágábbra jönne ki mindkét fél számára.
    Ezen felül amit írtál még külön probléma, egy ilyen modemközpont létrehozáshoz engedélyek kellenek és a lakók beleegyezése, elég ha 1-2 technofób megfúrja és már nem lehetne létrehozni, pedig amúgy az alapötlet jó lenne, rengetegszer okoz zajosodást az hogy előfizető a házon belül gányolja a kábelt, nem ritkán mindenféle erősítőket kötögetnek be ami miatt aztán az adott szegmensen belül változatos anomáliákat tudnak okozni, és ezeknek a feltárása sem egyszerű a szolgáltatóknak, volt ilyenben részem, több hónapon keresztül random de főleg az esti órákban beszakadó jelszintek és használhatatlan net képében, rengeteg hibajegy és eredménytelen feltárás után sikerült egyszer rajtakapniuk és akkor be tudták határolni honnan jön a zaj, ott az egyik csak tévével rendelkező idősebb ember a házától kb. 100 méternyi koaxot húzott fel a kerthez tartozó szőlősor végén található nyári faházához, de mivel ilyen távon a jelszint nagyot esett így betákolt egy aliról rendelt erősítőt, ez a visszairányt szó szerint agyonütötte, de csak akkor amikor használta azt.
    Én támogatnám ha a koax kábel be sem menne a házakba hanem csak egy lan kábel amire ha akarok kérhetek szolgáltatói routert, vagy köthetem akár a sajátom aminek alapból híve vagyok.

Új hozzászólás Aktív témák