Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kalimist2

    csendes tag

    sziasztok,

    egy hete vettem egy gigabyte p55m-ud2 lapot i5 750 procival és 4 giga rammal. tegnap próbálgattam a tuningot. 4 ghz-re (200x20) állítottam 1.365 vcore-ral, 1.3v körüli vtt/qpi, 1.1v pch, 1.65 dram.

    linx-et indítottam és kb. a 25. körnél a gép kikapcsolt és már nem kapcsol vissza. bekapcsoláskor a phase led-ek felvillannak egy pillanatra és a ventillátorok is megmozdulnak és ennyi. kivettem a lapot és a proci foglalat felett az egyik kis ic-n egy pici púp van, körülötte enyhe barnás elszíneződés. ebből nyilvánvaló, hogy a lap elszállt. külföldi fórumokon találtam pár embert ezzel a lappal ugyanezzel a hibával hasonló feszültségeken. tom's hardware-n is olvastam egy cikket amiben p55 lapokat teszteltek és néhány típus ilyen feszültségeken kiégett. a probléma szerintük az, hogy ezeken a típusokon (a p55m-ud2 itt nem égett le) nincs hűtés a a foglalat körüli ic-ken és ezt a feszültséget már nem bírták. szóval óvatosan az ilyen lapokkal. p55m-ud4-re szeretném cserélni, remélhetőleg ott már nem lesz ilyen gond.

    a kérdésem pedig egyszerű: a proci ebben az esetben kibírta? vagy számíthatok annak a cseréjére is? :((

    [ Szerkesztve ]

  • kalimist2

    csendes tag

    válasz zH. #5516 üzenetére

    köszi a gyors választ. bízom benne, hogy "csak" a lap adta meg magát, másoknál is az volt a gond. ud3r a közel 40k árával nekem sok, szeretnék 30k alatt maradni.

    ja, a tápom chieftec ctg500-80p és a gépben van még egy radeon 4870, egy hd és dvd társaságában. gondolom a táp is elég ehhez a konfighoz.

Új hozzászólás Aktív témák