Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibcsi0407

    félisten

    válasz zebra_hun #8598 üzenetére

    Semmi köze az eredményhez a divatos OC-nak.
    Nekem sem jöttek normális eredmények, aztán rájöttem, hogy a Windows normál alatti prioritást állított a CB-nek.

    https://utdetailing.hu/

  • Ghoula

    senior tag

    válasz zebra_hun #8598 üzenetére

    Max az L3 mérete hozhat egy keveset, de ennyit nem.

    Ami a TVB-t illeti, az messze nem vacak, csak ne tévesszen meg az hogy egy boost frekit ir a cpu frekire, holott lehet, hogy neki az allcore CB frekije 5G
    Én is használok per core és TVB-t is. Semmi gond nincs vele, 1-4C 54 ha hideg, amúgy 53, 4-8 53 ha meg full load miatt elmelegszik akkor 5.2.

    Most éppen levettem a core-okat a teszthez de a lényeg látszik.
    Így game alatt megvan az allcore 53, ha kell 5.4-et megugorhatja, és ha nyektetem akkor nem forr el, mert szépen 5.2-re visszaskáláz.
    error core-t én alapból nem tuningolom, de ha az is kap egy allcore 4-et akkor így néz ki:
    [link]
    Nincs azzal semmi baj, hogy ha nem tudod allcore meghűteni azt a frekit, de kevesebb core-on elfér, miért ne mehetne gyorsabban? Annak aki renderel orrvérzésig nyilván nincs értelme, de ettől még nem ördögtől való technológiák ezek.
    Tény, nehezebb kitesztelni a stabilitást, de ha egyszer megvan onnantól nem kér enni.

  • blu79

    addikt

    válasz zebra_hun #8598 üzenetére

    Szia, meglett végül a végleges 24/7 beállítás, ennyit tudtam kihozni belőle, lehet még találnék itt ott finomítani valót de több időt nem szeretnék erre pazarolni :)
    A feszek is elég jók sztem, a vcore terhelés alatt lemegy 1.243v-ra.
    A cache órajel elindult 4.5Ghz-en működik is lefut a teszt , játék stb ha a többi órajel alapon van, de amint beállítom a P 5ghz E 4ghz , játék nem indul (kidob egyből) anomáliák vannak (instabilitás) még 1.35v mellett is így ezt hagytam, jó az 4.3Ghz-en is :)
    Nevezhető ez is szupertakarékos módnak? ;]

    [ Szerkesztve ]

    ¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

  • Codiee

    tag

    válasz zebra_hun #8598 üzenetére

    Azt a 12600KF OC-t felejtsük el, utáltam, ráköptem volna amint kiszedtem a lapomból. 5.1GHz Fixen ment amúgy az a proci nálam 1.33V-on LLC6-on MSI Z690 Tomahawk-ba.
    Asszem SP 71-es volt? Mindegy, a lényeg, hogy egy retek volt, az az OC pedig nevetni fogsz de egy Intel XTU-val készült, amúgy 5.2GHz Allcore-t tudott 1.42V mellett, max vízhűtéssel.
    Igen az valszeg TVB-s OC volt, de az nem manuális OC volt, hanem Intel XTU.
    Most viszont a 13700K-n 2 mag 6GHz, 4 mag 5.9GHz, 6 mag 5.7GHz, 8 mag 5.6GHz. 1.385V mellett 24/7-es stabilitás, CODoztam már vele pár 10 órát, rohadt jó :D (Csak az NVIDIA driverek lennének hozzá stabilak..)
    UI: Nem sértődtem meg btw, de a 12600KF-em csak egy "tanuló" proci volt 13. gen-re, mikor megvettem februárban tudtam, hogy ezen nyáron elkell kezdenem OC-zni, aztán az alapján váltok vagy AMD-re vagy 13.re, végül 13. gen lesz, 13900K. Egyelőre még ittvan nálam haverom 13700K-ja, addig ezzel tolom, de ezen a héten vagy jövőhéten jön a 13900K aztán már csak pár imát kell elmondani, hogy jó SP-je legyen. (Remélhetőleg még azelőtt megtudom az SP-jét mielőtt elkerül tőlem a Hero lap)
    És majd kiderül, hogy 13900K-ról váltok-e 5 éven belül, vagy megint egy olyan proci lesz mint az I7-5820K amit tököm tudja (talán 6?-7?) hány évig használtam 4.5GHz OC-n. (Noctua NH-D14-el nem lehetett ennél jobban meghűteni és a memória is eldobta magát nagy core OC-nál :( )
    Ugyan itt keresek Z690 Apex / Hero vagy Z790 Apex / Hero-t.
    Ugyan itt eladó (akár most is, akár később) boj.. akarom mondani Z690 Tomahawk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák