Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz Jacek #13016 üzenetére

    Ahol a HT kikapcsolásának hatására esik 10 fokot a hőmérséklet, ott nem hiszem, hogy megérné kikapcsolni, mert ott akkor azt jelenti, hogy rendesen dolgoznak a HT magok is s azokat a plusz szálakat nem nagyon tudod megfelelően kompenzálni extra órajelemeléssel. Szerintem legalábbis, bár eddig inkább Ryzen-el vannak HT kikapcsolós és OC tapasztalataim. :)

    #13015 Bmwman86 Nálam a Win 10 nem igazán kezelte jól a procit (sima CB közben is hosszabb terhelésnél az E magok frekvenciáját feltolta, a P magokat pedig visszafogta, így nem dobott túl jó eredményeket) úgyhogy elég hamar váltottam 11-re s azóta nincs gondom. Vannak itt akik inkább a Win10-et preferálják, gondolom nekik nincsenek olyan gondjaik mint amilyenek nálam mutatkoznak. Kicsit én is aggódtam a 11 miatt az elején, nem tudtam, hogy a munkámhoz tartozó régebbi app-jaim mind jól fognak-e futni rajta, de nem volt gond. Szerintem már elég kiforrott, persze az nem jelenti, hogy nem lehetnek még néha hibák benne.

    #13017 misfine Ez elég egyszerű, 100 fok. Amennyire tudom, nem igazán létezik olyan értelmes hűtés ami default-on az i9-et megfelelően throttling alatt tudja tartani (hacsak nem valami gonden sample, tökéletesen felhelyezett IHS-es prociról és hasonlóan jó alaplap párosról beszélünk). Az i7 is körülményes ilyen szempontból, ezért megy itt a delid, UV, contact frame, stb. téma folyamatosan.

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Jacek #13016 üzenetére

    Kilőttem a HT-t a 13600k-n, hajszál pontosan CB23 multiteszt alatt a 95 fokból lett 80 fok, a 23700 körüli pontból meg 19000 magassága. :D
    Illetve -0.05 Volt-al csökkent a Peak Vcore is. :U

    #13080Garsza: semmit se raktam fel (1 kivétellel, a Nahimic Audio control panelt tettem fel egyedül), a W10x64 PRO intézett magának mindent ahogy szokott.

    #13084csako: mázlim volt, a B660M Steel Legend lapon nem a legújabb cuccok vannak. :D

    #13083rasotamas: paszta a CPU socketben ? :Y
    na ne már... :W

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák