Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    addikt

    válasz kezdőjátékos #33297 üzenetére

    Akkor bizony hozzá kell nyúlni a V/F pontokhoz. Elvileg, de csak a magam nevében mondom, akkor vagy jó, ha az egész undervolt-ot a görbével le tudod zongorázni.
    Eddig én nem tudtam, mivel az AC LL olyan nagy volt, hogy a V/F nem tette lehetővé azt a sok negatív offset-et, amennyit én akartam elvenni. Ezért nyúltam még a V/F után az AC Load line-hoz.
    Most, hogy az Intel BL és még sok minden újdonságokkal olyan lett a BIOS, hogy teljesen megoldható a görbével.
    LLC5 szerintem sokat fog adni, de majd meglátod, kiderül. A Vdrop jó, nagyon jó, kell.
    Soha ne nézd, hogy idle mennyi a Vcore.
    Én már a 800MHz-et nem offset-elem újabban, okozhat problémát.
    Egyébként mennyi a megálmodott freki? Azt jó tudni. Nálam nincs ilyen, mert csak kísérletezek.
    Ez itt most pl.: az 56x-es V/F:

    Ezzel allcore 5600MHz-en az Y Cruncher ~1.17V-ra esik, az a lényeg. Nálad tuti be lehet ejtetni 1.12-1.14V-ra és bírná.
    Persze nem kell a görbével vacakolni, lehet a Global SVID-del is majdnem ugyanezt elérni.
    Ott egyben tolja az összes pontot a megadott offset-tel. Itt lehet kedvünk szerint mindent kézzel beadni. Olyan mint a GPU UV/OC. ott sem adunk feszt, pontosan elveszünk hogy jobban menjen.
    Régen az AC LL 0.50 volt, azt is sokalltam. A 0.73 sztem sok lesz. DC LL marad auto, azt nem piszkáljuk. Asus hibátlanul csinálja LLC függvényében.
    1700 és 5700 MHz-es "púpok" ne zavarjanak, bugos ez a cucc.
    Ha nem extrém oc-t akarsz, Y SFT-vel szépen kikeresheted a Vmin-t az adott frekihez.
    Extrém oc esetén inkább már csak CbR23, de ahhoz hozzá kell adni, mivel gyermekterhelés.
    Amire még ügyelni kell, az az allcore feletti pár magos lépcsők. Az inkább használat közben fog jelentkezni. Persze ha csinálsz olyat. Van aki nem, nem kötelező. Megvan a haszna és a buktatója is. Jó teszt rá bármely egyszálas, de az Y 2.5b is jó, csak a win sémát nem szabad maxi teljesítményre tenni. Különben nem fog boost-olni, hanem az allcore-on marad. Kiegyensúlyozott, balanced optimális.

    Angie:
    Olvassa, csak szabira ment.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák