Új hozzászólás Aktív témák

  • Baryka007

    őstag

    válasz zebra_hun #30065 üzenetére

    Ez nagyon elgondolkodtató ... Én a napokban mentem át épp az AM5 fórumra picit, mert hétvégére kapok egy 7800X3D-s setupot amit be kéne optimalizálni
    (szerencsérem Asus Rog Strix lapja van a csávónak) szóval legalább a BIOS-t fogom ismerni, ha a platformot nem is. De szerencsére 3 napig itt lesz, ő még XMP-t sem mert állítani rajta... Szóval biztosan jobb lesz ahogy visszakapja...

    Ott elkezdtem velük beszélgetni, a mikrolaggokról amit én mindig minden AMD platformon éreztem. Állításuk szerint, ha csak egy PBO van belőve, akkor ezek eltűnnek. Nos nekem volt 3600X em, nem tűnt azon el, egy Asus X370 Hero deszka alatt ... Hétvégén kiderül.

    De arra szeretnék ezzel utalni, hogy az olyanoknak mint én akik már elvesztették a hitüket örökre az AMD iránt, azoknak monopol helyzet van a piacon, mert csak Intelt vesz... Pedig nem is olyan nagyon régen, még Dark Rock4 el tuningoltam az i7 8086k procimat, ami léggel tudott 5,1ac-t.... Régi szép idők :U :U :U

    Szerencsére azért intel b***zi sem vagyok, szóval képes vagyok tisztán látni.
    És őszintén mondom, hogy amit az intel és az nvidia is művel, az amellett hogy több szempontból is hasonló, egyben undorító is.

    Mivel a gamereket, csakis az FPS számok izgatják, ezért az nVidia képes 450-500w ot zabáló szörnyetegeket csinálni... Még 2011 körül olvastam itt a ph-n egy cikket, amiben arról írtak hogy a 275w os lélektani határt nem lépik át fogyasztásban az új AMD kártyák (HD 7xxx) ....

    Ma ez a fogasztás egy jó középszintű belépő VGA...

    A politikájukra szerettem volna ezzel rávilágítani az intelre, meg az nvidiára is. Bár utóbbi kicsit off. Mivel a gamert nem érdekli a watt, sokan azt sem tudják hogy az teljesítményt jelent, és az áramerősség illetve feszültség szorzata... De azt tudják, hogy a Frames Per Second minél magasabb, annál többet ér a CPU / VGA .... És már nyitják is a bukszájukat ...

    Ez erről szól most...

    Az nVidia 3xxx genbe nagyon elszállt a fogyasztással, a 4.-gen azért nem volt szerintem akkora előrelépés. Mert kicsit visszavettek a fogyasztásból, ezért tudták a teljesítményt csak szinten tartani. Persze csúcskategóriában nem így történt.

    Remélem az intel is hasonló lépéseket fog tenni, és elfelejtjük ezeket a PL2 fogyasztásokat. Nekem őszintén hiányoznak a 65W tdp max 95W tdp-s procik... Amikor már kijöttek a 125W os cpu-k húztuk a szánkat... :U

    Nem szaporítom tovább a szavakat.... pedig lenne

Új hozzászólás Aktív témák