Új hozzászólás Aktív témák

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz BeZol #5743 üzenetére

    Hay!

    Én is hasonló okokból váltottam az egyik gépet i-re (mármint jó teszteredményei voltak a Ryzennek, de az egyszálas teljesítmény elég savanyú), nem volt az igazi, amikor játszott vele az ember. Zen+ is tervben volt, de épp ez a része nem hozott különösebb áttörést, bepróbáltam a Coffee-t, kiszámoltam, hogy, ha nem csak procit cserélek AMD-nél, akkor ugyanott vagyok árban (ha abból indulok ki, hogy a jelenlegi i teljesítményt esetleg a Z2 hozhatja, akkor bukta a Z+ árán, ami kb. feleződik). Szóval erről ennyit. Én most (lehet, hogy bűn), de alapon használom a 8700k-t, az igazsághoz hozzátartozik, hogy a feszültségeket próbáltam optimalizálni, RAM-ot atom stabilan használom 3600 c15-ön (majd kipróbálom, mit csinál CR1-en...megy egyébként magasabb késleltetéssel 3733, 3866, 4100-on is). Így fél napos FC5-nél (26-28 fokos szobában) 48-56 fok között van a CPU (mivel mindig a legmagasabb hőfokú magot mutatja, ez nem azt jelenti, hogy minden mag olyan hőmérsékletű is), a játék úgy megy, mint annak a rendje, sehol egy lag, fps 60-90 (1050Ti kártya FHD, very high-ultra beállítások). Ennél több egyelőre nem kell, a legidegesítőbb szaggatás megszűnt a CL-el. Ha ennél több kell, akkor lehet videó kártyát cserélni először (majd esetleg, ha normalizálódnak az árak), amikor minden kevés lesz (szerintem addigra bőven DDR5-lesz), akkor esetleg jöhet a delid. Majd teszek fel én is képeket, de csak azért, hogy esetleg lehet-e a beállításokon finomítani (egy csomó mindent nem is tudom, hogy igazán mit befolyásol...).

    Üdv

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

Új hozzászólás Aktív témák