Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Chaser #544 üzenetére

    Ár/perf-et véve nyilván parasztvakítás. Hol megy-hol nem, és akkor még a jó esetekről beszéltünk. Ehhez kéne árazni. Nyilván 2/2 vs 2/4 azért tud hozni a konyhára, de alapvetően túl volt árazva, ez igaz.

    6 magnál már engem sem érdekelne*
    Az én példámra visszatérve: amire nekem kell, encode, ott hozza a plusszt kötelezően a HT, ezek direkt ilyen algoritmusok, eljárások: kis adatfüggőség, nulla relatime jelleg és késleltetés-érzékenység. Nyilán 6 mag vs 4/8 itt is előbbi a jobb, de kompromisszumos megoldásként tök jó lenne a 4/8, kvázi "ötmagos" erejű proci, mivel ahol kell ott dolgozik a HT, ahol nem oda meg elég a 4 mag nekem.

    De ehhez a mai árazás sem asszisztál. Intelnél ugye most lőttek a 4/8-nak, AMD-nél meg 1500X vs 1600 olyan kicsi az árkülönbség, hogy ott értelemszerűen nem választanék HT-t +2 mag helyett -10k-ért. 1400 vs 1600 még talán meggondolnám, de ott meg azért a cache visszafog még jobban.

    @schawo
    Világos, de ezek elég speciális igények, lásd fentebb. A késleltetésmentes feldolgozás egy külön világ, annyira érzékeny bármilyen hw/sw anomáliára. A sakkot mondjuk nem értem, ha determinisztikus algoritmus fut akkor ilyen eltérés nem lehetne elvben sem.
    Viszont átlagjózsik - én is - ilyet kb. nem is láttak még.

    *Azért ez megint addig oké, amíg elég a 6 mag. Lásd 4/4 vs 4/8 az utóbbi 1-2 évben. Hiába volt túlárazott a HT, mikor elkezdtek 4-nél több szálon skálázódni a játékok is, egyből masszív különbség lett pl. épp min fps-ben a több szál javára. Amíg nem volt kihasználva addig viszont ugyanúgy dobta a 0%-ot mint most a 6+HT.

    Szerintem túlragoztuk, egyről beszélünk:
    - Akinek és ahol kijön a különbség vegye.
    - Ahol nem jön ki vagy épp szarabb ott felesleges vele foglalkozni. Főleg olyan árarányok mellett mint itt pl. egy 8400 vs 8700 65k vs 100k.

Új hozzászólás Aktív témák