Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz sb #1300 üzenetére

    Nem tudom. Több progival is monitorozom, mindegyik azonos módon jelzi az értékeket. (Még a W10 gyári feladatkezelője is fut, az órajelek ott is azonosak.) Up to date mind, kivéve a bios a lapban. Nem aktív semmi auto OC, le van tiltva. Többször volt már hasonló, hogy annyira új volt a chipset, nem is ismerte az Aida se pl. De most a legfrissebb van és nem rinyált, hogy ismeretlen lenne valami. Felismeri a lapot, etc. Ez is fura, hogy a központi cpu dióda mondjuk éppen most 29 fokot mutat, a többi mag/szál pedig közel hetven fokos. Érzetre elég meleg a cpu hőcsövének teteje és a bordák is, tehát most nem tudnám megítélni, mennyire valós akármelyik érték is. Most W10 energiagazdálkodásnál 100%-on van, az órajel fent is van 3.8 Ghz-en, TB és OC nélkül. Alaplapi hőmérsékletre éppen 27 fokot ír, magra megint 29-et, szálakra 65-70-ig. Este frissítem a Biost, megnézem, azt követően mi a szitu. Azt nem néztem még meg, hogy ezen a lapon lehet e valahol állítani a max Vcore-t. :U Ha alapon (3,2Gz) 0.96V, 3.8-on 1.1, nem hiszem el, hogy 4.6 környékén vagy kicsivel felette bekérné (és kellene is neki) az 1.45V. :Y

Új hozzászólás Aktív témák