Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz bombibmw #18579 üzenetére

    Miért is ne. :) Azon múlik, mennyire jó csipek vannak rajta. Nekem azért már egy elég korosak a moduljaim, több, mint 3 évesek. ;) Ha modernebb, jóféle csipek vannak rajta, akkor a 2133Mhz CL11 sem akadály 1,5V-on. ;)

    Tesztelni, amit ajánlok, HCI Memtest [link], lesztod 4 szálra a memóriádat, vagy akár 8-ra, ennyi programot elindítassz, a megfelelő mennyiségű rammal, és ha 500% megvan, már elég jó jel, én 700-1000%-ig szoktam. Ezenkívül szoktam még Prime 95 Blend tesztjét használni, az remekül meghajtja a memóriát, és a memóriavezérlőt is. Azt érdemes 12 órát is futtatni, nekem volt, amikor 4-6 óra után jelzett csak hibát, amikor akár a HCI, akár a Linx, akár bármi más már stabil volt. ;)
    Csak hogy magam is megcsináltam:
    A nagyon magas hőfokok és a Thermal Throttling annak köszönhető, hogy míg elmentem sétálni délután, reflexből becsuktam az ablakot és azért befűtött. :B Amúgy 90-92 fok volt a max normál szellőzés és szobahőfok mellett.

    (#18584) Joshi: A késleltetés is jóval nagyobb 1600CL9-en, ott az Aida teszten, 42ns helyett 49. ;) Szvsz csak mérési hiba, nincs szignifikáns difi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák