Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kristof123

    őstag

    válasz ST05 #1756 üzenetére

    Ezzel Én sem voltam tisztában. Nekem ~1.3 V alatt viszi a 4.7 Ghz-et (nem mertem kitesztelni, de kifogom!), akkor, ha majd el kell a craft akkor nem fogok megijedni a 80°C-tól és simán használom úgy.

    [ Szerkesztve ]

  • anytime

    őstag

    válasz ST05 #1756 üzenetére

    :R

    Koszonom a hsz-t, vegre valaki egy kicsit tobb idot is szant ennek a, jaj mi lesz a procimmal 60 fokon cimu kerdesnek.

    Sokan, sokfelet irnak es sirnak arrol, hogy jajj, 60-70 fokos a proci, Istenem, mi lesz, milyen hutot vegEk, mi nem lesz eleg, mikozben csak addig izgul, amig az a k prime-ot es tarsait lefuttatja, majd netezes es munka kozben visszaall 40fok korulire a temperature ..., no commment.

    Persze, tuningolni es hatarokat feszegetni jo dolog es kell is, de nem kell izgulni, ha csak a teszt erejeig mersz ilyen hofokokat, hisz mar a jatekok sem futenek igy be ...

    Epp kristof irta a a heten, hogy ha nem 20 ev lesz a cpu varhato elettartama, hanem csak 17 akkor mi a fene van. Hol lesz a mai konfigod 17 ev mulva? Sehol, a kukaban :), ahogy fejlodunk, az elkepeszto. Arrol nem is beszelve, hogy akik a hatarokat feszegetik, azoknak sem a vas valos erejevel van bajuk, hisz az adott konfigjuk igy is visz mindent, csak oket epp a szamok izgatjak. Ennyi, es ezert hajlandoak a vasat 3-6 havonta cserelni, de ezzel nincs baj, nekik ez a fontos.

    Ak azonban "csak" hasznalni akarja, az ne izguljon vegye meg azt a hasit es tolja neki. Nezzetek mag a konfigomat, amit en meg 1cm-es hangszigetelessel megfejeltem :). Net es office 40-44 fok es csak a cpu venti megy 600-on. Jatek kozben 54-60 fok kozott van, igaz ekkor 1300-on a cpu cooler es az 1 darab hazventi pedig 2200-on. Minden ok, ja, hogy csak 17 evig birja :) akkor majd odaadom a vasat eg muzeumnak majd, hogy oskovuletkent bemutassa utokornak. De az is lehet, hogy akkor majd atadom az unokamnak, hogy egy jot nevessen :)

    Bocsi, hoszzu volt es felesleges, igy OFF-ba rakom, de megis meghagyom, hatha batoritast ad azokna, akik csak az atlag user-ek kozo tartoznak, mint en magam es nem nagyon vannak otthon az it vilagaban es megijjednek azoktol a franya hofokoktol :)

    Batran, hajra hasi.

Új hozzászólás Aktív témák