Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • troll81

    addikt

    válasz h1mpi #13420 üzenetére

    Lehet lap függő is a dolog bár a 4.6ghz az korrekt alacsony feszel bőven jó nekem. de a giga lapokkal nekem eddig nem fényesek a tapasztalataim :K

  • HSM

    félisten

    válasz h1mpi #13420 üzenetére

    Bizonyám, ahogy írod. A legtöbbnek csak marketing-rizsa 8 meg 12 fázisa van, sajnos. A Z97 SOC Force lapon az egyik legjobb VRM van, ami csak létezik, azt nagyon megkonstruálták. Meg a régi Z87 Giga lapokon is cefetjó VRM volt (ugyanaz a Full IR VRM a legtöbbön, mint a SOC Force-on :Y ), a Z97 lapjaik ehhez képest jóval gyengébbek lettek sajnos szinte minden téren, kivéve talán a SOC-okat.

    Vettem egy Giga Z97 Gaming 5-öt, jól működik, de azért nem vagyok elájulva tőle, a égi Z87X-D3H lapom sokkal jobban össze volt rakva. Főleg ez a Killer NIC, ez felháborított de nagyon, szerencsére a sima Atheros AR8172 driverével remekül megy a sok fos Killer app meg szarság nélkül. :D Azért ara kíváncsi leszek, nálam hogy fog menni majd a 4690K, bár hűtőm lehet csak jövőhétre lesz hozzá. Ezen ugye ott figyel a digitális 8 fázis, meg rendes kapacitású kimeneti kondik, bár a FET-ek se nagy cuccok, meg a kapcsolási sebesség sincs az egekben. :D Mondjuk hűtőm az nem lesz olyan erős, mint a H110-ed... :)

    (#13422) laychi: Leírtam miért, mivel a processzor és a FIVR működésének is kedveznek az alcsonyabb hőfokok. ;) Konkrétan a processzor fogyasztása is csökken, ahogy egyre hűvösebb, mivel javulnak az eletromos tulajdonságai. Ezért tudsz nitróval jobban tuningolni, mint léggel. ;) Csak ott nem 20 fok difi van, hanem sokkal több.

    (#13424) h1mpi: A legalsó slot asszem kiváltja az 1X-eset, és nem rontja el a felső 16X-ost, de azért olvass utána. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák