Új hozzászólás Aktív témák

  • Landon

    őstag

    Na végre összeratam én is a Haswell rendszerem. :) Sajnos nincs időm ma tesztelni etc. mert el kell mennem és ezért lenne hozzátok pár kérdésem, amennyiben nem probléma:

    Nem tudtam még win-t se újrahúzni egyszerűen az SSD-n lévő régi win7-el szórakozok most. Elsősorban hőmérsékletekre vagyok kíváncsi de itt nagyjából el is akadtam mert LinX valamiért (nincs semmilyen OC még ráadva se a CPU-ra se a RAM-ra, minden default) hibát észlel és leáll ill. a program maga kiírja a kis 'üzenő sávban', hogy 'not enough memory???'. Ezt betudthatom annak, hogy totál régi rendszeren próbálok bármit is csinálni vagy kezdjek aggódni?

    Próbáltam AIDA64-et is futtatni, első pár próbálkozásra az csak simán kilépett, aztán valami megmagyarázhatatlan oknál fogva utána sikerült tesztelni AIDA64-el többször is. Ill. jelenleg HyperPi-t futtatok, hátha az kihoz valamit.

    Amikor AIDA64-el teszteltem akkor (alap órajeleken, csak a turbo ment fel 3.7GHz-re) végig 53-56C volt a CPU amikor a hűtő rákapcsolt. 65C-re is felment de onnan gyorsan visszaugrott 55-re általában.

    Idle ~30-28C a magok. Szoba hőmérséklet: 25-26C

    Ezek a hőmérsékletek normálisak egy Thermalright SB-E Extreme mellett? Ettől tartok mindíg a legjobban, hogy a hűtő felrakásnál a sok 'csúszkálás miatt' utána nem lesz annyira hatékony a hűtés, ill. most fel is kellett emelnem a hűtőt felrakás után hogy a csavarok a helyükre menjenek.

    Remélem ez a LinX-es hiba üzenet megy egyéb furcsaság csak a rendszer miatt van. Bár jelenleg úgy fest lefut hyperpi is gond nélkül.

    Mondjuk hiányoznak driverek, BIOS-t kéne frissíteni és ugye win-t újrahúzni.

    Ja, és egy msi MPower MAX-ról van szó 2x4GB HyperX Genesis Grey-el (jelenleg JDEC értékeken). :)

    Szerk: köze lefutott HyperPi mindenféle gond nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

Új hozzászólás Aktív témák