Aktív témák

  • Nissin

    csendes tag

    Sziasztok,

    a következő problémám van. Hozzájutott a családom egy SIS chipsetes MSI alaplaps géphez (p4), amiben egy INNO3d Gef2MX videokartya van.
    Már a bios képernyőjén is függőleges fekete csikok szaladgálnak a képernyőn (mint amikor kontakthibás a monitor kábel). Első gondolatom pont ez is volt, hogy esetleg a kártya csatlakozója a hibás.

    Kicseréltem a saját gépem egy i815EP chipes szintén MSI P3 Asus Gef2MX-es kártyájára (ez annyiban különbözik a másiktól, hogy TV Outos).

    És lőn csoda... Az Asus kártya megy a SIS lappal az INNO pedig a i815el gond nélkül. Tehát vélhetően mind a kártya, mind az alaplap jó az újabb gépben, mégis együtt képtelenek menni.

    sajnos azonban bizonyos okokból nem tehetem meg, hogy egyszerűen megcserélem a két kártyát, és mindenki boldog : ( Szóval, félek, hogy az inno helyére egy másik kártyát kell vásárolnom, de igy elég kockázatos belevágni, hogy lehet az új kárty sem fogja szeretni a SIS lapot. Van valami ötletetek megoldásra (már a két kártya megcserélésén kivül), vagy bármi tipp tanács??? Húzós lesz igy vásárolni, hogy lehet megint ugyanigy járok (csak egy hasonló kategóriás kártya kellene, semmi komoly izom)

    Jah, amúgy ami meglepett a P4es gépnek 200Wos tápja van, gondoltam, lehet, hogy ez kevés, de akkor az asusnak is ugyanezt kellene produkálni nem?

    köszi
    Nissin

  • Nissin

    csendes tag

    válasz Nissin #1 üzenetére

    opsz, akarom mondani vizszintes, az a függőleges :)

    bocs

Aktív témák