Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz Xpod #627 üzenetére

    Az SZMSZ-t most olvasom pont emiatt. A felhasználói csoportok már megvannak a megosztott mappák miatt szükség volt rájuk, valszeg tovább lehet vinni AD-re ugyanazt, a rendszergazdai jogok így sincsenek sehol normál felhasználóknál. Igen, a hálózat szegmentálására gondoltam, mint következő lépésre, de ahhoz majd hardver is kelleni fog, és eléggé odébb van még. A többinek, amit említettél majd utána járok, hogy hogyan áll. Nem mondanám, hogy nulla védelmünk van, de azt sem, hogy szakértők lennének a rendszergazdák ilyen téren. Van 1-2 nyilvánvaló hiba, amit korrigálok, mert úgyis úgy lesz, minden mást az IBSZ és az osztályok felülvizsgálata után csinálok majd.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz Xpod #627 üzenetére

    Beszélgettem közben a jegyzővel az osztályozás felülvizsgálatáról és hogy csináljunk egy RBAC jellegű rendszert, szedjük össze a szerepköröket, és hogy ki mihez férhet hozzá, aztán majd a rendszergazdákkal megtárgyaljuk, hogy mi legyen a konkrét megvalósítás. Úgy érzem, hogy haladunk, úgyhogy ez egy jó nap volt.

    Ami szóba került még, hogy le kéne papírozni ezeket a javaslatokat. Létezik erre valami forma nyomtatvány, vagy ti milyen formában szoktátok? Az a bajom, hogy információ hiány van sok dologgal kapcsolatban. Pl hogy van e VPN szerverünk vagy nincsen. Ha nincsen, akkor a laptopok miatt kell egy, ha van, akkor meg nincs teendő. Nekem az a benyomásom, hogy egy cselekvési tervben nem szerepel az a szó, hogy "ha", de lehet én gondolom rosszul. Én inkább az ilyen eldöntendő dolgokat valami issue trackerben szedném össze, és csak ha bejött az információ, akkor csinálnék cselekvési tervet belőlük.

    Egyébként is kellene valamilyen issue tracker ez alá az egész alá, mert lassan annyi minden felgyűlik, hogy már nehezen látom át, hogy mivel kéne foglalkozni milyen határidővel. Talán nem elvetélt ötlet betenni egy verziókezelőt mondjuk egy git-et és a hozzá való issue trackert, pl gitea-t használni, de mondjuk egy DOC vagy egy PDF azért elég rosszul verziózható egy gittel, amit inkább forráskód verziózásra fejlesztettek. TODO list, amire még gondoltam, de az meg túl fapados. Esetleg tudtok valamit, amit direkt ilyen célra fejlesztettek?

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák