Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    Nemrég láttam egy könyvborítót ezzel a címmel, és elgondolkodtatott.
    Könyv az informatika és az etika viszonyáról. A könyvet még nem olvastam, szándékozom megvenni, de rögtön számtalan kérdés gyűlt össze bennem ezzel kapcsolatban...
    Kell-e az internetet szabályozni etikai szempontból? Vagy megfelelőek-e erre a ma törvényei?
    Kell-e egységesíteni, vagy az a jó, amit Kina csinál, hogy saját utakon halad a saját törvényei szerint?
    Poén, jópofaság a honlapok feltörése, jelszók megszerzése és az ezt követő ''adatbányászat'', vagy bűncselekmény? Lehet-e hatékonyan küzdeni ellene a jog eszközeivel?
    Lehet-e, szabad-e és van-e hatékony eszköz a kezünkben gátolni bizonyos tartalmak felhelyezését vagy letöltését?
    Jó úton halad-e a mai kor a jog és az informatikai eszközeivel ebben?
    A zenék és filmek, a játékok és alkalmazások, a doktori disszertációk és áltudományos tanulmányok, a zsidózás, a terrorizmus (pld cenzurázhatatlan lefejezős videók) stb?
    Másolásvédelem, rootkitek, kémprogramok, adathalászat stb....
    Örjítő szabadalmak (pld jpeg vagy FAT) és még annyi minden, ami nem fér bele egy ötperces gondolatébresztő hozzászólásba.
    Kiváncsi vagyok a véleményeitekre, más-más területen élünk dolgozunk, tanulunk jó lenne minél több oldalról belelátni minél több bugyrába ennek a témának....
    Kalandra fel! :)

    [Szerkesztve]

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák