Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Barniby85

    csendes tag

    Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Nagyon olcsón beszereztem egy Gigabyte Osmiumot (HUN) Cherry Red switchekkel. A baja az (mint oly sok ilyen billnek), hogy megfeküdt a panelja. Win csak ismeretlen eszköznek látja, firmware update nem lehetséges. Ezt szeretném visszahozni az élők sorába. Kiforrasztottam a kapcsolókat és a ledeket a panelból, kézileg összevezetékeztem (egyenlőre csak a diódákkal). Matt3o firmware-ét kezdtem el átdolgozni, de belefutottam egy számomra megoldhatatlan hibába. Ugyan Teensy 2++ -t használok, van elég kivezetés a soroknak+oszlopoknak, de a firmware nem kezeli ahogy látom. Az ISO kiosztás megtartása miatt nincs elég megcímezhető oszlopom még egy TKL-hez sem. Nem igazán vagyok jártas az Ardruino programozásban, hogyan tudnám ezt megoldani? Segítsetek légyszíves! A fórumokat átpörgettem, de igazi megoldást nem találtam. Plusz dologként szeretném megtartani a fényerő- és hangerő- szabályzó görgőket is. Jelenleg is van egy Corsair K70 Brown switches billem, meg vagyok vele elégedve, de érdekelnének más kapcsolók is. Egész jó plate van a Gigabyteon így egyszerűen tudnám cserélgetni a különböző kapcsolókat.
    Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett... :))

    [ Szerkesztve ]

    Nem számít ki vagy, honnan jöttél, melyik Istenben hiszel. Ha motoros vagy, a testvérem vagy!

  • Barniby85

    csendes tag

    válasz dugo_ #729 üzenetére

    Köszönöm a linkeket.
    Arra jutottam, h ha átvariálom a layout-ot akkor elvileg beleférnék a címzési keretbe. Ha nem 6, hanem 7 sort alkalmaznék akkor a numerikus rész pont beleférne. Mivel kézileg van vezetékezve jelenleg pont mindegy hogyan néz ki egyenlőre a hátulja. Ez működhet így? Sajnos jelenleg nem férek hozzá a billentyűzethez, így nem tudom kipróbálni.
    A TKL-es firmware-t módosítanám plusz egy sorral, meg ugye a keymapot is átírnám hozzá.
    Előre is köszönöm a hozzászólásokat. A forgó kapcsolókhoz (fényerő+hangerő) milyen név alapján keressem a kódot?

    Nem számít ki vagy, honnan jöttél, melyik Istenben hiszel. Ha motoros vagy, a testvérem vagy!

Új hozzászólás Aktív témák