Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scarbantia

    aktív tag

    válasz scarbantia #94673 üzenetére

    W530, illetve más hasonló Intel/Optimus ThinkPadek PWM vezérlése(Win7):

    https://github.com/Kappa71/PWM
    -Innen a Release alól le kell tölteni az "IntelPWMCA_Console.exe" fájlt.
    -Csinálni kell belőle egy parancsikont.
    -Tulajdonságok-->Parancsikon-->Cél: itt a fájlnév után egy szóközzel elválasztva kell paraméterezni az exe-t.
    Első szám a frekvencia, a második pedig másodpercet jelöl, ennyi időnként felülírja a program a gyári beállításokat, ha szükséges. Tehát pl. 2000 2 (2000Hz, 2mp-enként csekkolva) Mehet akár egészen 10000-ig(panelfüggő), bár ezen a frekvencián kicsit ciripel, és igazából már a 2000Hz sem zavaró a szemnek. Lehet amúgy kísérletezni, hogy a magas frekvenciák közül melyik nem szól. (pl. 220Hz alapból, ennek a sokadik lépcsőjeként beírtam 7040-et, és sokkal halkabb, mint 4000Hz-en)
    -Ez után be kell másolni az indítópultba, és a rendszer betöltésével magától indul. Nem kell vele csinálni semmit, paraméterezés szerint működik, altatás, hibernálás nem számít, egyedül újraindításnál tölt be újra.
    Ja, és működik vele az Optimus.

    Egy dolgot nem tudtam beállítani, de biztos van rá megoldás, hogy amikor indulásnál megnyílik a parancssor, akkor magától zárja is be(kiírja a beállított frekvenciát). Így indítás után mindig be kell zárni. (persze a program fut tovább) Ha nem paraméterezünk, akkor alapból 600Hz-en megy, ami még elég vibráló, viszont a parancssort becsukja maga után.

    Na ennyi, remélem másnak is hasznos, engem nagyon zavarnak a vibráló kijelzők, és több nagyságrenddel élhetőbb gép lett így a W530-am(már csak egy classic keyboard mod kell :DDD ). Más x30-as szériával is működhet, x20-asokkal, többivel nem tudom mi van.

Új hozzászólás Aktív témák