Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz mystes #93454 üzenetére

    a max memory pedig azt, hogy mennyit bír a slot, __egyenként__, de az még nincs kereskedelmi forgalomban.

    Ezt *nem egészen* így írtam, azt írtam, hogy nem derül ki, hogy hogyan értik. [link] Vélhetően azért tudták az Inteltől (mint proci és chipset gyártója) kapott infók alapján, hogy a leendő 8 GB-os piacra jövő DDR3 modulokkal sem lesz gond.

    namostakkor, vagy a Te értelmezésed a helyes, vagy a Lenovo specifikációja olyan bonyolult, hogy az már megtévesztő.

    Az értelmezésemen nyugodtan lehet vitatkozni, viszont a felhasználói tapasztalatok nem egyszer cáfolták már meg a hivatalos specifikációkat (ahogy linkelted is a megfelelő ThinkWiki szócikket erre).

    Csak hogy legyen másik példa: az X220-amon kívüli másik jelenleg használatban lévő Thinkpad-em (Thinkpad R61) is kezel 8 GB (2 x 4 GB) DDR2 RAM-ot gond nélkül (nem kell ehhez moddolt BIOS; tapasztalatból írom egyébként), miközben a hivatalos specifikációk szerint - konzervatívan értelmezve - nem tehetné:

    "PC2-5300 Non-Parity (NP) Double Data Rate Two (DDR2) Technology
    The use of 667 MHz SO DIMM memory is recommended for this system.
    256MB, 512MB, 1GB, 2GB standard memory
    Supports maximum memory up to 4GB
    "

    Amennyiben szeretnéd, tudok még hozni elég sok példát... :)

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák