Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz Gondwana #7500 üzenetére

    köszi szépen, ez nagyon hasznos. eszerint kínában már feltalálták a 50% feletti hatásfokú boost konverziót is. eddig egy konkrét terméket találtam, ami a célra alkalmas lenne, 86% hatásfokról írnak. találtam komolyabban kinéző cuccokat is, de azok általában egy adott teljesítmény-tartományra hangoltak (pl. 50-75w). ezek gondolom nem jók nekem.

    ettől függetlenül szeretnék inkább valami egyszerű megoldást a problémára, hiszen végülis egy 12v-os eszközről beszélünk. nem gondolom túl nagy elvárásnak a direkt táplálást, mégha az akksi töltéséről (az akksi jelenlétéről) le is kell mondanom közben. kicsit értetlenül is állok a dolog előtt, mert a gugli alig ad valami referenciát noti napelemről hajtására. gondolom mindenki a lenovo dc/dc megoldást használta és lemerültek, mire beírhatták volna, hogy "ez így nem megy".

    szóval a viccet félretéve szerintetek találok olyan helyet az alaplapon, ahová 12 voltot tudnék adagolni? esetleg valami forrásanyag az akksikról, hogy hogyan lehetne emulálni őket? lelki szemeim előtt egy üres akksis doboz lebeg, amiből egyszerű MTK kábel lóg ki és azon kapja a gép a kakaót. azt akkor bármikor le lehetne szedni, nem lennének mindenféle külön féltáglák a noti mellett, lehetne a lakásban hurcolni. szóval egyszerű lenne, na. persze minden szobában lenne egy ilyen kábel, az egyébként is alap.

    az már nagyon jövő zenéje, de mivel a napelem ugye magasabb feszen üzemel akár lehetne akksi töltő állomást is csinálni. de ennek a jelentősége marginális, egyszer kibírja az ember a feltöltést hálózatról akár, aztán mehet az akksi a hűtőbe. ha valahova menni kell, csak be kell rakni. ugyebár hétköznapi UPS használatra ott van (lenne) a párszáz Ah ólomakku.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák