Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz Peter M #26743 üzenetére

    Oszd meg másokkal is a tapasztalatot.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • rgeorge

    addikt

    válasz Peter M #26743 üzenetére

    Kicsit nehezen indul a dolog, mert én is beleszaladtam ezzel a notebook-kal a Seagate 500GB kontra HD Sentinel kalamajkába (röviden: sok Lenovo notebook (ideapad-ok, de az én W520-m is) Seagate 500GB-s HDD-jére a HD Sentinel az első perctől 100%-nál kisebb kondíciót ír, és kb. 2-3 óránként romlik is 1%-kal, egy bizonyos S.M.A.R.T. érték (Reallocation Event Count) nő kb. óránként 1-el, azóta is. A Lenovo és a Seagate is azt mondja, ne törődjünk ezzel, mert ettől még jó az a HDD, gariban nem is cserélik, ha csak a bolt nem. Én a Seagate-től nemrég kaptam egy elég terelő választ, még erőltetem a Lenovo-t, ha már ilyen felső kat. notebook-om van, hogy ők is járjanak ennek utána. Mindenesetre tegnap délután "költöztem" csak át az új notebookra, addig folyton HDD teszteket futtattam, a jelenség furcsaságát az is mutatta, hogy tök mindegy, mit csinálok a HDD-n, teljes felülettteszt, vagy csak telepítek az 1/5-ét elfoglaló Windows 7 partícióra, vagy éppen 350GB adatot másolok át rá, a kondíció romlásának üteme nem változik.
    De most már pár órás együttműködés után azt mondhatom, megérte ez a gép (különösen, hogy én még a most hihetetlen 306 Ft-os eurós áron kaptam). Egy kicsit nagyobb a proci, mint a Tiéd (i7-2860QM), remélem, nem fog elmelegedni. A HDD tesztek alatt elég meleget fújt a venti, de nem volt hangos, és a ház nem melegedett sehol sem. A kijelző is gyönyörű, van saját color sensor-a, az arányát még szoknom kell, de nem lesz vele gond (eddig 16:10-es volt).
    Egyelőre ennyi a tapasztalat. És továbbra is várom a táskás tippeket.

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

Új hozzászólás Aktív témák