Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz Chaser #24528 üzenetére

    az ac/dc ultraslimről ne is beszéljünk. ekkora kupac hulladékot ritkán látni. a dupla csatlakozó 7,5 centire lóg ki a gépből, bármilyen rántás a kábelen vagy a csatlakozón tervezetten letöri a dc aljzatot is. lásd még apple pont a lerántás magas statisztikai előfordulása miatt csinálta meg a magsafe-et. a géphalál 30%-a tápkábellel lerántásból volt, vagy valami ilyesmi rémlik.

    mobiltelefont nem lehet tölteni vele, mert olyan betegesen rövid az y kábel. ha megnézed a tesztnél is valami furmány hosszabbító van berakva, hogy értelmesen nézzen ki. a razr-t csak fejjel lefele lehetett tölteni, közben még elfordítani se nagyon lehetett hogy lásd a képernyőt (lásd előző tematika - a dc aljzat feszegetésével járt ha megpróbáltam). ugye motohoz anno mini usb kellett, mini usb hosszabbítót venni külön kell és nem triviális (ha lehetséges egyátalán az ötödik láb miatt).

    mindezeken felül csak az y csatlakozó üresen valami +1w fogyasztást csinált, az autós töltő (legalábbis az általad linkelt elődje) meg +2w-ot a régi kocka dc töltőhöz képest. ezekre azt mondom hogy talán rétegigény, de akkor is szégyen az implementáció.

    nem tudom vágod-e, de elmondom hogy az én verziómon a lapos dc kütyü egy nagy és magas pogácsa, és hogy azon még kell a táp is a 12v működéshez (szintén értetlen kábel-csatlakozással)

    mindemellett ugyanúgy nem lehet feltekerni, sőt a bumszli akárhányeres (de "legalább" jó rövid) kábel miatt a hatótáv is sokkal kisebb. a két nem-feltekerhető kábellel hiába lapos, szerintem összességében nem jól működő konstrukció. haladás viszont, hogy ezekhez már olyan alkalmatlan tépőzáras szalagot adnak, ami egyszerűen szétmállik a két féle felület összeheggesztésénél.

    vigasztalódj (velem együtt) azzal, hogy a többi ac/dc megoldás kábé ugyanilyen okádék, nincs normális. a dellből például 3 különböző irányba áll az ac, a 12v és a dc mazzag. oké hogy egyszerre nincsenek használva, de valamelyik esetben rém bénán néz ki (nem emlékszem már melyik áll ki oldalról). kensington szintén zenész, a kínaiak róluk másolták a hülye csatlakozó-egymásbadugós értetlen rendszert, ez ránézve a csatik felépítésére nyilvánvaló.

    sokkal értelmesebb lett volna egyszerűen a sima 20v dugasszal megcsinálni ugyanezt. fele vastag dc kábel (most 16v és tán 19v is megy benne - mégis minek?), normális dugasz, rendes hossz és feltekerhetőség. az ac oldal még mindig béna, mert vagy szétszeded minden alkalommal (nem arra van tervezve), vagy áll mint egy nagy broki a világba kifelé.

    de akkor már elég lenne rányomni a dell visszafordított ac dugaszát, még farigcsálni sem kéne. persze mondom ezt úgy, hogy a dell dugasz az innovatív voltához képest szintén elég böszme nagy műanyag lett valami ismeretlen okból.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák