Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fifi

    őstag

    válasz audi100td #18684 üzenetére

    Igaz se ThinkPadem, se Ubuntum :B , de oda vagyon írva:
    Vagy a felhasználód home katalógusában lévő .xsessionrc file-ba (pl. /home/audi100td/.xsessionrc), ekkor minden X felületre történő bejelentkezéskor lefut vagy elmented egy tetszőleges file-ba és kézzel futtatod le mindig, amikor szükséged van rá.

    Esetleg ezeken már túl vagy és Nálad így nem működik?

    Én meg pont állandóan a középső gombbal akarom beilleszteni windows alatt a kijelölt tartalmat és akkor eszmélek fel, hogy itt még kell egy Ctrl+C is.

  • lapa

    veterán

    válasz audi100td #18684 üzenetére

    nem tudom eddig mit varázsoltál, meg azt se hogy én mit. mindenesetre most a tiszta gépen luciddal a következőképp néz ki a dolog:

    nano /usr/lib/X11/xorg.conf.d/20-thinkpad.conf

    ez a fájl elméletileg létezik és hasonló van benne mint alább, de ebben nem vagyok biztos. mindenesetre ez van benne:

    Section "InputClass"
    Identifier "Trackpoint Wheel Emulation"
    MatchProduct "TrackPoint"
    MatchDevicePath "/dev/input/event*"
    Driver "evdev"
    Option "EmulateWheel" "true"
    Option "EmulateWheelButton" "2"
    Option "Emulate3Buttons" "false"
    Option "ButtonMapping" "1 1 3"
    Option "XAxisMapping" "6 7"
    Option "YAxisMapping" "4 5"
    EndSection

    ebben az egyetlen különbség a tiédhez képest a "buttonmapping", amivel a középső gombot (a középső számot) bal gombnak neveztem el. nem próbáltam, de lehet hogy 1 0 3 meg teljesen kiiktatja, kivéve a scrollt. ezt kipróbálom majd, addig is bal gombnak szerintem nem rosszabb, mint pasteolni.

    ezen kívül összesen még 1 fájlt kell babrálni, ha állítani akarsz a sebességen:

    nano /etc/rc.local

    ez nagyjából a "gép szintű autostart fájl", bár ez így elég laza megfogalmazás. mindenesetre amit beleraksz lefut root jogokkal minden gép indításnál.

    echo -n 120 > /sys/devices/platform/i8042/serio1/speed
    echo -n 255 > /sys/devices/platform/i8042/serio1/sensitivity

    ezek az egér sebességét meg érzékenységét állítják. ha meg akarod tudni a pillanatnyi értékeket, a "macska" nevű programmal tudod megtenni:

    cat /sys/devices/platform/i8042/serio1/speed

    és ugyanígy a sensitivity.

    két kiegészítés: olyan gépeken, amin tapi is van, ott a gyorsaság beállítása egy további alkönyvtárban van, serio1/serio2/... vagy hogyan. ezt meg lehet nézni parancssorban.

    a másik kiegészítés: az xorg.conf.d mavericken már /urs/share/ -ben van. gondolom a későbbiekben is.

Új hozzászólás Aktív témák