Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fattyu

    veterán

    válasz vicze #107817 üzenetére

    hát.

    azért ezekkel az oldalsó betolósakkal is voltak rendesen tolerancia porblémák.

    14es méret még csak csak.

    de 580 590 olyan mocsok módon nem vette be NAGYON SOKSZOR hogy öröm volt nézni. konkrétan rá kellett emelni távolabbi sarkára és akkor már megvolt a szög... gratulálok lenovo.

    mindegy. most hoztuk meg a döntést natív dokkoló elfeledve. type c port replikátor innentől. shared desk kompatibilitás nagy úr.

    ja meg ma hagytam el az agyamat.nem garos t460 alaplap.
    árajánlat 841 euró.... az alaplapra.... szerintem ők egyáltalán nem akarnak javíttatni.

    [ Szerkesztve ]

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • HSM

    félisten

    válasz vicze #107817 üzenetére

    Én nem egyesek bénázásáról beszéltem, hanem a konstrukcióról. Persze, a régi rárakós dokk igényelt egy minimális megszokást, onnantól kezdve viszont mindig és megbízhatóan működött. Arra gondolok, hogy nem volt kérdés, milyen ívben van hajlítva az USB-C kábel, éppen hogy sikerült érintkezni a csatlakozónak, éppen elment-e aludni a dokk, éppen átmegy-e rajta az igényelt felbontás (mert a legtöbb USB-C-ben csak egy fél 1.2-es DP van, ami eléggé probléma, ha egy picit is a szvsz belépő dupla FHD@60hz fölé akarsz lépni), és ez csak a legjobbnak mondott USB-C kábeles dokk megoldás, a híres/hírhedt TB dokktól pl. alapból megkíméltem magam, ahogy a "sima" USB-s "szoftveres" megoldásoktól is. :N

    A balról rádugós dokk talán egy fokkal jobb lehet(ne), mivel ugye az két csatlakozóról táplálkozik, ugyanakkor első ránézésre elég szívásnak tűnik, hogy pl. mit csinálsz, ha a javasolt módon lekapcsoltad a TB-os USB-C-t, azzal már alapból megszivattad a dokkot, a maradék egy porton pedig ugyanúgy kérdés, mennyire fog jól becsatlakozni az USB-C, bár biztosan segít a fix kialakítás.

    Arról nem is beszélve, a régi töltő csatlakozó masszív, könnyen cserélhető, erre az új USB-C-re meg még ránézni sem merek ahhoz képest, és ha sikerül szétkoptatni, nem 3 dolláros alkatrész csere, hanem új alaplap, mert onnantól dokkolni se lehet.... :N Valami olyasmi megoldás kellett volna, mint a T470s-ben. A shared office igényűeknek ott a fullos, TB3-as USB-C, mindenki másnak pedig a normális töltő és dokk csatlakozás lehetősége.

    (#107818) fattyu: Maga a koncepció amúgy elméleti síkon nagyon jó, hogy kompatibilisek a dokkok és töltők a gyártók között, és azt is megértem, hogy céges IT szintjén ez óriási könnyebbség, főleg a shared office mellett. Nekem csak a gyakorlati, Type-C alapú megvalósítással vannak fenntartásaim, legalább a töltő maradhatott volna opcionálisan a saját, masszív, karbantartható, dedikált portján, mint pl. ahogy a Dell 7490-en is meg tudták oldani, vagy házon belül a T470s-en.

    (#107820) nemethbalazs: Azért itt nézz körül, milyen konfigurációval melyik dokk mit tud, nehogy kellemetlen meglepetés érjen: [link] ....

    (#107824) vicze1: Mindig is a 16:10 volt a számomra legjobb képarány PC-n, tetszik. 3:2-re viszont már nem vágyom, bár nem használtam még, de szemre már feleslegesen magasnak tűnik nekem. :N

    (#107825) FoxiestFox: Remélem, hogy nem. :P

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák