Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jeffo

    tag

    Lenne pár kérdésem.

    Szerintetek fog még csökkenni az iAudio lejátszók ára az idén? Most van ugye az Infopatika lapon valami 10 éves évfordulós akció, vajon az meddig fog tartani, érdemes mielőbb megvenni, vagy inkább várjak vele?
    Az iAudio 7 a szimpatikusabb a hosszabb lejátszási idő és a flac formátum miatt. Jó lenne a nyárra venni egyet, júniusban vagy legkésőbb júliusban.
    Viszont ahogy nézem nem sok különbség van a 7-es és az U5-ös között, mert végül is ha nem kell flac, videólejátszás, képnézegetés, txt olvasás, akkor elég az U5 is. Bár azon is gondolkoztam, hogy az érintésérzékeny vagy a normál gombok a tartósabbak...
    Mondjuk a 3-4e Ft különbség folytán a 4 gigás változatok között inkább megérni a 7-est venni, és a 4 gigásból a fehér színű nem is tetszik annyira.

    A Rhino666-os bazár csábító, de ugye az olcsóbb árral az Infopatikához képest 2 év helyett 1 év gari jár, meg ha esetleg valami gond lenne, azt írja, a garancia nála érvényesíthető, ami Szegedet jelent, legalábbis ezt írja a személyes átvétel helyének. Én Pest környéki vagyok, tehát ez esetben az Infopatika jobb lenne. (Vagy vihetném az Infopatika szervízbe, csak mivel nem náluk vásároltam, nem lenne ingyenes a javítás? Azért csak nem romlik el rövid időn belül...)

    Szóval szerintem csak összespórolom 2 hónap alatt az árát és júliusban megvehetem. Vagy ha a bazáros megoldást választom, akkor már júniusban.

    Másik kérdésem, hogy rendelt már valaki hálózati adaptert iAudio 7-hez vagy U5-höz?
    Mert az Infopatika lapon opcionális tartozéknak írja, de az Ár oldalon már nem hozza, csak az átlátszó tokot, de azt is csak az U5-nél. Az U3-nál viszont fel van tüntetve, 2500 Ft-os áron. Nekem mindenképp kellene, mert szerintem ha itthon a szobában használnám konnektorközelben, akkor minek fogyasszam az akkut, vagy ugye ha épp nem kapcsolom be a számítógépet és mégis szeretném tölteni.
    A Sony Ericsson telcsimnél is pont ezt nem értettem, hogy miért ugyanolyan a fülhallgató csatlakozója meg a töltőé is, így nem lehet egyszerre tölteni és hallgatni is. Az iAudionál gondolom az USB portra csatlakozik valamilyen átalakítóval a hálózati adapter, tehát a fülhallgató bemenet alapból szabad, csak kérdés, hogy a kezelés így két kábelt rádugva mennyire nehézkes...

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #938 üzenetére

    Közben rákerestem a Youtube-on ilyen bemutató videókra, és ez egyértelműen eldöntötte, hogy iAudio 7 a legjobb választás, nagyon tetszik az a Swing Touch-os kezelési mód, ami sokkal könnyebbé teszi pl. a számon belüli tekerést vagy a könyvtár navigációt. Az U5-ös szimpla nyomogatós megoldására most már így ezt látván nem igazán vágyom. - [link]

    Itt a hozzászólásokban valaki ajánlotta a D2-t is, aminél be volt linkelve szintén egy Youtube-os videó, de számomra az a kezelési felület nem igazán jön be, a bökőpálcikával (stylus) vagy az ujjal való navigálás szerintem lassú, ha csak zenét akar az ember hallgatni, elő kell venni a kütyüt és nyomogatni kell a képernyőt a hangerőhöz vagy számváltáshoz. Viszont az SD/MMC memóriával való bővíthetőség miatt vonzó lehet, valamint hogy alapból jár hozzá hálózati adapter.
    Jó lenne, ha a Cowon előrukkolna egy iAudio 7-féle kütyüvel, ami bővíthető is, vagy talán fölösleges ezekben, hiszen pont ezért vannak különböző memóriakapacitásokkal, meg úgyis tartósabb a memória, nem romlik el rövid idő alatt. Ha használod 2 évig, utána csak veszel valami jobbat, ami épp akkor jön ki és már jóval fejlettebb.

  • jeffo

    tag

    Találtam egy többnyire fotós termékekkel foglalkozó webshopot és bolthálózatot, ahol mp3 lejátszókat is lehet rendelni, így többek között iAudio típusokat is. Nagyobb városokban vannak partnerüzleteik, amelyet meg lehet adni a rendelés lezárása során átvételi helyként, így futár helyett ott helyben átvehető a cucc. Pont van egy ilyen üzlet abban a városban is, ahová járok dolgozni. Ez talán amiatt is jó lenne, hogy ha valami probléma adódna, akkor rajtuk keresztül lehetne a garanciát intézni, nem kéne felszaladni Pestre az Infopatika szervízbe.

    [link]

  • jeffo

    tag

    Most látom, az eddig főként online könyváruházként ismert Bookline bevette kínálatába az iAudio lejátszókat is. Eddig is volt néhány mp3 kütyü, olcsóbb márkák, de most már erősít ezzel is. Épp küldtek egy május 26-ig felhasználható vásárlási kupon kódot, amivel lehetne 10% kedvezménnyel venni náluk mp3 lejátszót is, azonban az eredeti ár pár ezerrel drágább az Infopatikától, és ha beváltanám a kupon kódot, akkor kb. ott lennék, mintha direktben az Infopatikától rendelném. Talán később olcsóbb lesz náluk, bevezető ár lehet ez, majd meglátjuk... - [link]

  • jeffo

    tag

    Nemrég vettem egy iAudio 7 4GB-os lejátszót és egy olyan kérdésem lenne, hogy másnak is recseg a hang a flac és wav formátumú fájlok lejátszásakor ilyen vagy más iAudio típusoknál?

    Jobban a tegnapi nap folyamán használtam, és fura volt, hogy ilyen dolog előjött, a flacnál még elfogadtam volna, hogy talán rosszul van kódolva, a legerősebbel, amit nem tud olyan gyorsan dekódolni, mint egy mp3at. A wav meg talán a nagy adatátvitel miatt recseghet? Próbáltam levenni effekteket, equalizert is normálra, de még észrevehetően megmaradt a recsegés. Flacnál ha lejátszás közben a beállítások között lépdelek vagy valamit állítok, valamint ha hangerőt növelek-csökkentek, akkor is elöjön a recsegés.

    Eredetileg az 1.16-os firmware volt rajta, frissítettem 1.17-re, bár félig elrontottam, mert a szöveges részt vettem figyelembe a frissítés leírásánál, ami csak az I7_FW.BIN fájlt említette, és így a frissítés után az ikonok, színek egy része eltűnt. Később rámásoltam külön az I7_RS.BIN-t és helyrejött ez a dolog. Szóval lehet, hogy emiatt recseg? Lehet újrarakni az aktuális firmware-t, ha rámásolom újra? Vagy talán le kéne formáznom a memóriát?
    Írtam az Infopatikának emailt a frissítés leírásának helyesbítése miatt, mert így becsapós, hogy a szövegben csak az FW fájlt említi, felette a képen meg mindkettőt mutatja, hogy be kell másolni a gyökérkönyvtárba, a külföldi hivatalos oldalon is így van sajna.

    Egyébként egyelőre tetszik a lejátszó, klassz a sok beállítási lehetőség, bár az érintőgombokat még szoknom kell, és figyelnem kell, hogy rányomjam a hold gombot, mert ha véletlenül hozzáérek, tekerget vagy leállítja a lejátszást. Külön meglepett, hogy lezárt állapotban a menü gomb pause-ként működik, a fentebb írt recsegés mellett negatívum lehet, hogy nem gapless (folyamatos) a lejátszás, bár erről már volt szó korábban e topicban. Reméltem, hogy ahogy a régebbi iRiver discmanemben volt egy számokat egybekeverő beállítás, talán ebben is lesz, de sajnos nem. Azt hittem a Fade opció van erre, de azt csak a lejátszás indításánál alkalmazza.

    Még annyit, hogy nem találtam memória formázás menüpontot, valaki korábban említette, hogy az U5 típusban van, ebben viszont nincs, vagy jól el van dugva?
    Felmerült, hogy mi van, ha Windowson belül leformázom, utána vissza kell-e másolni a System könyvtárat, vagy a lejátszó újraépíti maga, ha nem találja rajta? Vagy netán újra be kell másolni a legutóbb rárakott firmwaret és az csinálja meg?

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #1060 üzenetére

    Az előbbiből visszavonom a wav-ra vonatkozó problémát, rájöttem, valószínűleg a forrásfájl a hibás, amit netről töltöttem, biztos rosszul lett grabbelve cdről, karcos volt vagy ilyesmi. Este átkonvertáltam mp3ba, és ma reggel hallgattam, majd később összehasonlítottam, még rajta volt a wav fájl is, ránavigáltam arra az időpozícióra, pontosan ugyanott voltak benne a hibák, ahol az mp3ban is hallottam. Már kezdtem megijedni, hogy mp3at se játszik le rendesen, de utána meghallgattam egy teljesen más albumot, annál nem volt probléma. Ma este jobban ráérek, számítógépen belehallgatok a flacba, ott is hibás-e, majd beszámolok róla. Ugyanabból a forrásból van, mint a wav, így lehet, hogy ugyanúgy hibásan lett grabbelve. Érthetően úgy tudnék biztosra menni, ha más flac fájlt is meghallgatnék, vagy saját magam konvertálnék egy saját audio cdt abba.

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #1061 üzenetére

    Nos, szerencsére semmi gond a flac formátummal, jól tippeltem, ami az iAudio-n recsegett, az a számítógépen is, így tényleg rosszul lehetett legrabbelve. Az ilyen ún. lossless zenék közül azok a tutibbak, amelyek mellé cue és log fájlt is mellékelnek, mert azokat biztosan EAC progival grabbelték, ami leellenőrzi, hogy hibátlanul lett-e leszedve a gépre. Persze találkoztam már cue+log-os variációban is hibás cuccal, de lényegesen kevesebb az esély rá. Cue+log nélkül viszont leellenőrizhetetlen a forrás, mert lehet akár audio cd helyett mp3 is, külföldi fórumokban találkoztam olyan elvetemült postolókkal, akik pl. Rapidshare pontszerzés miatt a gyengébb minőségű mp3at átkonvertálták flac-ba, hogy a több fájl több letöltést generáljon nekik. Állítólag van valami ellenőrző progi, ami kimutatja, hogy a flac tényleg lossless-e, vagy csak recode mp3ból.
    Mondjuk én csak a flac telepítőben lévő FLACTester-t szoktam lefuttatni, az a dekódolhatóságot, crc checksumot ellenőrzi.

    Szóval az előbb próbáltam régebbi letöltésből származó flac fájlokkal, és nem volt benne hiba, csak 1-2 helyen recsegett alig észrevehetően, az is szerintem számváltásból eredően, mert ilyen egybemixelt anyag volt. Így megnyugodtam, hogy mégsem kell konvertálnom mp3ba a losslesst, egy ilyen drága és sokrétű tudású lejátszónál elvárható, hogy hibátlan hangot továbbítson, vagyis legalábbis pontosan azt, amit a zenei fájlformátum adatfolyama tartalmaz.
    Ogg formátumra rémlik valami, hogy olvastam valahol panaszt rá, de egyelőre nem próbáltam a lejátszóval.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz Faxy #1071 üzenetére

    Szerintem amiatt nem látod, hogy mint ahogy az én iAudio 7-esemnél is van, el kell távolítani az usb eszközt windows alatt, és csak akkor jelzi ki a töltöttség állapotát. Gondolom csak rádugtad a gépre, ekkor az USB Connected üzenetet írja ki. Egyébként így is tölti, egyszer akartam tölteni leválasztással, de már rá volt dugva egy ideje, és azt írta ki az eltávolítás után, hogy Battery Full. Az iAudio 7-nél kb. 3 óra volt az első töltés, gondolom nem lehet sokkal több az U3-nál, főleg hogy kevesebb időt bír az akkuja.

  • jeffo

    tag

    Kb. 3-4 éve vettem iAudio 7-et, amikor még valaki itt hirdette a Prohardveren.

    Mostanában gyakran csinálja, hogy számítógépen a hozzávaló usb-s kábellel töltve később elég hamar kijelzi, hogy az akku üres. Bekapcsolásnál teli van az akku jel, de 10-20 perc után egyből lemegy üresbe.
    Ennek ellenére lehet vele lejátszani, akár 3-4 óráig is, ill. nem is kapcsolt ki akku lemerülés miatt soha. Ha újraindítom, akkor megint teljesnek jelzi az akkut.

    Ez eléggé fura, mert van hogy 5-10 órát vagy egy napig is rajta van a gépen, és a leválasztásnál jelzi is, hogy akku feltöltve.

    Régebben volt, hogy nem töltöttem gyakran, csak mondjuk 10-20 óra játszás vagy ennél hosszabb idő után. Persze tudom, hogy talán jobb lett volna kis használat után rátenni.

    Tapasztalt ilyet valaki, jöhet ez a hiba a hosszabb használat után?
    Vagy szerintetek segítene, ha nem számítógéppel, hanem valami konnektoros usb töltővel tölteném?

    Találtam egy webshopban ilyet: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    Több mint 5 éve, 2008 júniusában rendeltem az iAudio7 4GB-os lejátszót, és még mindig működik.

    Azonban valószínűleg az akkuja időközben legyengült, mert mostanában azt a fura jelenséget produkálja, hogy hosszabb használat után eléggé nehezen lehet bekapcsolni, hiába húzgálom felül a bekapcsológombot, csak sokszori próbálkozás után éled fel, de utána megy rendesen. Ugyanez igaz a számítógépre való usb csatlakoztatás esetén is, amikor rádugom az usb kábelt, nem jön be semmi rajta, csak a kijelző halványan világít, de nem kezdi el a rendszer indítását, nem jön semmi felirat. Ez utóbbi esetben próbálkozom többször a bekapcsolóval, mire végül bejön, úgy rányomom újra az usb kábelt.
    Megfigyeltem, hogy több óra töltés után nincs ez a jelenség, így inkább gyakran igyekszem tölteni, egy-két fél órás-egy órás használat után is rádugom a gépre.

    Először azt hittem, hogy a bekapcsológomb kontaktos, de gondolom ezek alapján mégsem.

    Anno terveztem, hogy külön usb töltővel töltöm, ami ilyen telefon töltő féle, ám amit rendeltem, annak eltört hamar az aljzata, azóta pedig nem rendeltem másikat. De talán jó számítógépre rádugva is a töltés.

    Egyelőre használom amíg bírja, de szerintem még jó lesz sokáig az iAudio7. Talán ha lesz valamikor több pénzem, akkor rendelek valami újabb modellt, de mostanában inkább a számítógép fejlesztésére költöttem. Mondjuk okostelefonról is lehetne zenét hallgatni, de egyelőre azt sem tervezek venni.

    [ Szerkesztve ]

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #2028 üzenetére

    Ma reggel nem indult el az iAudio7, akárhogy húzogattam a bekapcsológombot. Rá volt téve egész vasárnap éjjel a számítógépre, és még hétfőre is nehezen kapcsolódott be. Hétfőn pedig csak fél órát használtam. Ennyire gyenge lenne az akkuja?

    Most rendeltem egy ilyen univerzális usb hálózati töltőt, amiben védelem is van, épp volt ennél a shopnál más rendelés is átvételre várva, így majd elhozza az ismerősöm ezzel együtt. Erre rá merem majd tenni, megpróbálom hátha jobban feltölti.
    http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=404261

    Azon gondolkoztam, hogy mennyire fogyasztáscentriukus világban élünk, nem biztosítanak lehetőséget akku cserére, ha legyengül pár év után, vegyél új mp3 lejátszót. ...habár lehet, hogy a hazai importőr Infopatika cég ki tudja cserélni, meg lehetne kérdezni őket. Bár most 20-30e-em nem lenne új mp3 lejátszóra, esetleg vennék egy Sansa Clip+-ot, arról olvastam, hogy aránylag egész jó, ill. jól is szól.. Azért remélem megjavul majd.az i7-esem.

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #2029 üzenetére

    Elképzelhető, hogy a kezelő felület bootolása nélkül is tölti az iAudio7 lejátszómat az augusztus végén vásárolt univerzális usb hálózati töltő.

    Ma jöttem rá ugyanis, hogy mivel már több mint 5 éves a kütyü, az akkuja nagyon gyenge lehet, és talán jobb lenne, ha nem játszanék rajta ezentúl FLAC formátumot, hanem átkonvertálnám MP3-ra. Ugyanis ma sehogy sem bírtam bekapcsolni, és eddig azt hittem, hogy csak úgy lehet tölteni, ha bekapcsolódik, ugye alapból be is bootol és kiírja, hogy "usb connected", amikor rákötöm számítógépre vagy a hálózati töltőre, én meg rákerestem neten, és külföldi fórumokból azt vettem ki, hogy a FLAC lejátszás jobban fogyasztja az akkut, és 30-60 perc FLAC zene lejátszás után úgy tűnik legközelebb nem lehet bekapcsolni. Volt olyan is, hogy reggel a buszon sehogy sem akart bekapcsolni, de hazafele elsőre beindult. Ma ahogy rajta volt vagy 2 óra hosszát a hálózati töltön bebootolás nélkül, utána ahogy levettem és benyomtam, indult is első próbálkozásra, de azért így bebootolt állapotban visszaraktam a töltőre. Eszerint töltötte, és ha sötétebb van a szobában, látni lehet, hogy világít szürkén a kijelző, mert ha lehúzom, akkor tök fekete lesz.

    Már kezdtem elkeseredni délután, hogy megdöglött a lejátszó, és azon tűnődtem, vissza kell térnem a mobilról való zenehallgatásra, de az kissé problémás lett volna, mert a Sony Ericsson headsetes jack adapter eltűnt, sehol sem találtam, és így csak a telcsi gyári fülhallgatójával lehetett volna, aminek pont olyan a csatlakozó vége, az meg nem épp a legjobb, a kábele is meg van törve pár helyen. De így még van remény az iAudio-ra. Tehát majd próbálkozom a töltéssel akkor is, ha nem jön be semmi rajta, valamint rádugom minden este tölteni, ha volt használva korábban.

    Tesztelem, hogy egyedül mp3 lejátszással előjön-e a probléma, és ha még előfordul, akkor szerintem évvége fele veszek egy Sansa Clip+-t, de ha esetleg változik az anyagi helyzet, akkor valami jobbat. Épp azon gondolkoztam, hogy praktikusabb lenne, ha az akkut is lehetne cserélni, a gyártótól, illetve magyar viszonteladótól/importőrtől lehetne rendelni akkut, úgy ahogy egy mobiltelefonhoz is. Az iAudio-ban valószínűleg csak a szakszervíz tudna cserélni akkut, külföldi fórumban valamilyet ajánlottak, a rajta lévő paraméterek alapján valami hasonlót lehet rendelni hozzá, de talán nem lehet csak úgy házilag kicserélni, vagy legalábbis nem könnyen. Szóval az igazán jó zenelejátszó szerintem olyan lenne, amelyben az akkut és a flash memóriát is lehetne cserélni, valamint van benne sd kártya olvasó is. Dehát az olcsóbb készülékek gondolom nem ilyenek, mert fogyasztáscentrikus világunkban sokan inkább vesznek egy új kütyüt 1-2 év után, ha egy olcsó darab megadja magát. Remélhetőleg ez a közeljövőben fog változni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák