Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #938 üzenetére

    Közben rákerestem a Youtube-on ilyen bemutató videókra, és ez egyértelműen eldöntötte, hogy iAudio 7 a legjobb választás, nagyon tetszik az a Swing Touch-os kezelési mód, ami sokkal könnyebbé teszi pl. a számon belüli tekerést vagy a könyvtár navigációt. Az U5-ös szimpla nyomogatós megoldására most már így ezt látván nem igazán vágyom. - [link]

    Itt a hozzászólásokban valaki ajánlotta a D2-t is, aminél be volt linkelve szintén egy Youtube-os videó, de számomra az a kezelési felület nem igazán jön be, a bökőpálcikával (stylus) vagy az ujjal való navigálás szerintem lassú, ha csak zenét akar az ember hallgatni, elő kell venni a kütyüt és nyomogatni kell a képernyőt a hangerőhöz vagy számváltáshoz. Viszont az SD/MMC memóriával való bővíthetőség miatt vonzó lehet, valamint hogy alapból jár hozzá hálózati adapter.
    Jó lenne, ha a Cowon előrukkolna egy iAudio 7-féle kütyüvel, ami bővíthető is, vagy talán fölösleges ezekben, hiszen pont ezért vannak különböző memóriakapacitásokkal, meg úgyis tartósabb a memória, nem romlik el rövid idő alatt. Ha használod 2 évig, utána csak veszel valami jobbat, ami épp akkor jön ki és már jóval fejlettebb.

  • ponti_ak

    addikt

    válasz jeffo #938 üzenetére

    Szia, akkor vegyük sorban...
    Szerintetek fog még csökkenni az iAudio lejátszók ára az idén?
    Nem. Így is padlón van a dollár. Az EUR nem, de az Artisjus a vám meg az ÁFA miatt szvsz nem lesz jelentősen olcsóbb egyik Cowon se. Talán az U3 igen, de max 1-2 ezrest.

    Swing Touch-os kezelési mód, ami sokkal könnyebbé teszi pl. a számon belüli tekerést vagy a könyvtár navigációt. ... de számomra az a kezelési felület nem igazán jön be, a bökőpálcikával (stylus) vagy az ujjal való navigálás szerintem lassú, ha csak zenét akar az ember hallgatni, elő kell venni a kütyüt és nyomogatni kell a képernyőt a hangerőhöz vagy számváltáshoz.
    Nem jobban, mint az i7-nél. Olvass vissza, keress rá pl. a 'kezelés', 'zsebben', stb szavakra.

    Bár azon is gondolkoztam, hogy az érintésérzékeny vagy a normál gombok a tartósabbak... Ha használod 2 évig, utána csak veszel valami jobbat, ami épp akkor jön ki és már jóval fejlettebb.
    Ez így egyrészt ellentmondásos kicsit, másfelől pedig a joy-os G3 nálam 2,5 éve működik gond nélkül. Jó minőségű gombokkal szerelik ezeket a Cowon cuccokat. :)

    Találtam egy többnyire fotós termékekkel foglalkozó webshopot és bolthálózatot, ahol mp3 lejátszókat is lehet rendelni, így többek között iAudio típusokat is. Ez talán amiatt is jó lenne, hogy ha valami probléma adódna, akkor rajtuk keresztül lehetne a garanciát intézni, nem kéne felszaladni Pestre az Infopatika szervízbe.
    Lehet hogy kicsit kényelmesebb lenne, de időigényesebb is, mert ők ugyanúgy a 'patikához fogják küldeni (ők a hivatalos forglamazó és a szerviz is egyben). Szvsz nem sokkal macerásabb ha Te magad küldöd be (már ha egyáltalán bármi baja lesz a lejátszónak, ugye..) Én a 'patikától vagy az ExtremeDigital-ban rendelném meg, ők ingyen kiküldik.

    Jótanács: jól gondold át, mire, milyen helyzetekben és mennyit fogod a lejátszót használni. Plusz még azt, hogy melyik tetszik külsőre. És személyes tapasztalat is kell, fogdosd meg, próbáld ki, ha tudod! Tartozék ügyben 1 telefon a patikának, és kész is vagy. :))

  • válasz jeffo #940 üzenetére

    Érdekes, hogy garancia a legnagyobb probléma. Nem annyira hibásodnak az i7-ek és Szegedre eljuttatni sem lehet annyira bonyolult, mellesleg nem küldöd szervízbe minden nap. Ami a D2-t illeti állítólag picivel jobba hangja az i7-nél meg egy csomó plusz dolgot tud,bár ha ezeket nem használnád ki akk nem kell azt venni. még visszamenőleg annyi,h az U5 tudtommal nem játszik videót. Az U3-nka viszont szebb hangja van, mint az i7 -nek, igaz csak 20h-t bír és nem annyira szép. A swingtouch-ot pedig sokan nem szeretik, mert nehéz pontosan kezelni (nekem especiel bejönnek a touchpad-es cuccok, és szvsz nem is annyira nehezen kezelhetők de sokan nem szeretik).

    "Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #1060 üzenetére

    Az előbbiből visszavonom a wav-ra vonatkozó problémát, rájöttem, valószínűleg a forrásfájl a hibás, amit netről töltöttem, biztos rosszul lett grabbelve cdről, karcos volt vagy ilyesmi. Este átkonvertáltam mp3ba, és ma reggel hallgattam, majd később összehasonlítottam, még rajta volt a wav fájl is, ránavigáltam arra az időpozícióra, pontosan ugyanott voltak benne a hibák, ahol az mp3ban is hallottam. Már kezdtem megijedni, hogy mp3at se játszik le rendesen, de utána meghallgattam egy teljesen más albumot, annál nem volt probléma. Ma este jobban ráérek, számítógépen belehallgatok a flacba, ott is hibás-e, majd beszámolok róla. Ugyanabból a forrásból van, mint a wav, így lehet, hogy ugyanúgy hibásan lett grabbelve. Érthetően úgy tudnék biztosra menni, ha más flac fájlt is meghallgatnék, vagy saját magam konvertálnék egy saját audio cdt abba.

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #1061 üzenetére

    Nos, szerencsére semmi gond a flac formátummal, jól tippeltem, ami az iAudio-n recsegett, az a számítógépen is, így tényleg rosszul lehetett legrabbelve. Az ilyen ún. lossless zenék közül azok a tutibbak, amelyek mellé cue és log fájlt is mellékelnek, mert azokat biztosan EAC progival grabbelték, ami leellenőrzi, hogy hibátlanul lett-e leszedve a gépre. Persze találkoztam már cue+log-os variációban is hibás cuccal, de lényegesen kevesebb az esély rá. Cue+log nélkül viszont leellenőrizhetetlen a forrás, mert lehet akár audio cd helyett mp3 is, külföldi fórumokban találkoztam olyan elvetemült postolókkal, akik pl. Rapidshare pontszerzés miatt a gyengébb minőségű mp3at átkonvertálták flac-ba, hogy a több fájl több letöltést generáljon nekik. Állítólag van valami ellenőrző progi, ami kimutatja, hogy a flac tényleg lossless-e, vagy csak recode mp3ból.
    Mondjuk én csak a flac telepítőben lévő FLACTester-t szoktam lefuttatni, az a dekódolhatóságot, crc checksumot ellenőrzi.

    Szóval az előbb próbáltam régebbi letöltésből származó flac fájlokkal, és nem volt benne hiba, csak 1-2 helyen recsegett alig észrevehetően, az is szerintem számváltásból eredően, mert ilyen egybemixelt anyag volt. Így megnyugodtam, hogy mégsem kell konvertálnom mp3ba a losslesst, egy ilyen drága és sokrétű tudású lejátszónál elvárható, hogy hibátlan hangot továbbítson, vagyis legalábbis pontosan azt, amit a zenei fájlformátum adatfolyama tartalmaz.
    Ogg formátumra rémlik valami, hogy olvastam valahol panaszt rá, de egyelőre nem próbáltam a lejátszóval.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz jeffo #1062 üzenetére

    Kérdeztél, és a végén én tanultam belőle :P
    Nekem meg egy mp3 recsegett tnap és megnéztem és a fájl a recsegős.
    Ogg: egy album Q10-es ogg-ban van fent és sztem gyönyörűen szól.
    Am ti milyen kódolást használtok? Tom a FLAC az FLAC, csak mondjuk egy ~340 VBR WMA jelentősenk kisebb helyen elfér, csak úgy, mint a hasonló ogg v. 320-as mp3 (ami sztem azért már még tűrhető).

    "Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

  • válasz jeffo #1072 üzenetére

    Asszem az U3 is kb. annyi idő alatt töltődik és bár nem tagadom, h az i7-ben jobb az aksi, ha jól tudom azzal nyer egy csomót, h vhogy mintha a chipjének három része lenne és alacsony hanegrőn csak az első kapcsol be, ami nem fogyszt sokat, és csak magasabb hangerőnél pedig a többi.

    "Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

  • SzGee

    aktív tag

    válasz jeffo #2004 üzenetére

    nekem is 7-esem van, 3 éves
    én külső usb töltővel töltöm
    hasonlókat tapasztalok, mint Te, de én már a kezdetektől, előfordul, hogy amikor kikapcsolom, még csak egy egység hiányzik a fullból, amikor bekapcsolom másnap vagy délután, akkor meg üresnek jelzi az akkut, de ki nem kapcsol
    ha kikapcsolom meg vissza akkor az esetek 99%-ában újra 3 egység lesz rajta

    szóval szerintem valami akkutöltöttség jelző hiba lehet

    egyébként a külső töltőt csak javasolni tudom, sokkal hamarabb feltölti vele a kütyüt

    If you leave me, can I come, too?

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #2028 üzenetére

    Ma reggel nem indult el az iAudio7, akárhogy húzogattam a bekapcsológombot. Rá volt téve egész vasárnap éjjel a számítógépre, és még hétfőre is nehezen kapcsolódott be. Hétfőn pedig csak fél órát használtam. Ennyire gyenge lenne az akkuja?

    Most rendeltem egy ilyen univerzális usb hálózati töltőt, amiben védelem is van, épp volt ennél a shopnál más rendelés is átvételre várva, így majd elhozza az ismerősöm ezzel együtt. Erre rá merem majd tenni, megpróbálom hátha jobban feltölti.
    http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=404261

    Azon gondolkoztam, hogy mennyire fogyasztáscentriukus világban élünk, nem biztosítanak lehetőséget akku cserére, ha legyengül pár év után, vegyél új mp3 lejátszót. ...habár lehet, hogy a hazai importőr Infopatika cég ki tudja cserélni, meg lehetne kérdezni őket. Bár most 20-30e-em nem lenne új mp3 lejátszóra, esetleg vennék egy Sansa Clip+-ot, arról olvastam, hogy aránylag egész jó, ill. jól is szól.. Azért remélem megjavul majd.az i7-esem.

  • jeffo

    tag

    válasz jeffo #2029 üzenetére

    Elképzelhető, hogy a kezelő felület bootolása nélkül is tölti az iAudio7 lejátszómat az augusztus végén vásárolt univerzális usb hálózati töltő.

    Ma jöttem rá ugyanis, hogy mivel már több mint 5 éves a kütyü, az akkuja nagyon gyenge lehet, és talán jobb lenne, ha nem játszanék rajta ezentúl FLAC formátumot, hanem átkonvertálnám MP3-ra. Ugyanis ma sehogy sem bírtam bekapcsolni, és eddig azt hittem, hogy csak úgy lehet tölteni, ha bekapcsolódik, ugye alapból be is bootol és kiírja, hogy "usb connected", amikor rákötöm számítógépre vagy a hálózati töltőre, én meg rákerestem neten, és külföldi fórumokból azt vettem ki, hogy a FLAC lejátszás jobban fogyasztja az akkut, és 30-60 perc FLAC zene lejátszás után úgy tűnik legközelebb nem lehet bekapcsolni. Volt olyan is, hogy reggel a buszon sehogy sem akart bekapcsolni, de hazafele elsőre beindult. Ma ahogy rajta volt vagy 2 óra hosszát a hálózati töltön bebootolás nélkül, utána ahogy levettem és benyomtam, indult is első próbálkozásra, de azért így bebootolt állapotban visszaraktam a töltőre. Eszerint töltötte, és ha sötétebb van a szobában, látni lehet, hogy világít szürkén a kijelző, mert ha lehúzom, akkor tök fekete lesz.

    Már kezdtem elkeseredni délután, hogy megdöglött a lejátszó, és azon tűnődtem, vissza kell térnem a mobilról való zenehallgatásra, de az kissé problémás lett volna, mert a Sony Ericsson headsetes jack adapter eltűnt, sehol sem találtam, és így csak a telcsi gyári fülhallgatójával lehetett volna, aminek pont olyan a csatlakozó vége, az meg nem épp a legjobb, a kábele is meg van törve pár helyen. De így még van remény az iAudio-ra. Tehát majd próbálkozom a töltéssel akkor is, ha nem jön be semmi rajta, valamint rádugom minden este tölteni, ha volt használva korábban.

    Tesztelem, hogy egyedül mp3 lejátszással előjön-e a probléma, és ha még előfordul, akkor szerintem évvége fele veszek egy Sansa Clip+-t, de ha esetleg változik az anyagi helyzet, akkor valami jobbat. Épp azon gondolkoztam, hogy praktikusabb lenne, ha az akkut is lehetne cserélni, a gyártótól, illetve magyar viszonteladótól/importőrtől lehetne rendelni akkut, úgy ahogy egy mobiltelefonhoz is. Az iAudio-ban valószínűleg csak a szakszervíz tudna cserélni akkut, külföldi fórumban valamilyet ajánlottak, a rajta lévő paraméterek alapján valami hasonlót lehet rendelni hozzá, de talán nem lehet csak úgy házilag kicserélni, vagy legalábbis nem könnyen. Szóval az igazán jó zenelejátszó szerintem olyan lenne, amelyben az akkut és a flash memóriát is lehetne cserélni, valamint van benne sd kártya olvasó is. Dehát az olcsóbb készülékek gondolom nem ilyenek, mert fogyasztáscentrikus világunkban sokan inkább vesznek egy új kütyüt 1-2 év után, ha egy olcsó darab megadja magát. Remélhetőleg ez a közeljövőben fog változni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák