Keresés

Aktív témák

  • pilóta

    nagyúr

    válasz Bazsesz #3 üzenetére

    Hát a konkrét típust nem ismerem, nekem 6300C van, ami két kategóriával feljebbi. Ehhez a HP Precisionscan Pro nevű progi van, amiben lehet állítani, hogy milyen legyen a kép. A tiedhez is ezt adták? Ha igen, akkor a felső menüben a ''Tools'' pont alatt kapcsolj be mindent, és már állíthatod is, hogy milyen legyen: világos-sötét-közép, színes-színtelen, éles-homályos stb. stb.

    Aki él és nem boldog, az téved!

  • pilóta

    nagyúr

    válasz Bazsesz #6 üzenetére

    Nincs mit. Használd egészséggel...

    Ja! Az enyémen van egy állítás, amit telepítéskor kérdez, mégpedig, hogy állíndóan üzemkész legyen, vagy csak ha épp használni akarod. Az első esetben a beállított időben állandóan üzemkész (vagyis nem tököl sokat scannelés előtt a bemelegedéssel), a második esetben alszik, és csak akkor melegíti a lámpát, ha éppen scannelni akarsz. Nálam az első állapot van, reggel 9-től délután 5-ig van állandó bekapcsolt állapotban (céges). Ennek az a hátránya, hogy hamarabb meghal a lámpa. Bár nekem 3 és fél éve megy, de már kicsit mintha kékes lenne a scannelés. Ez a lámpahalál első jele. Bár én több ezer képet bescanneltem már vele, lehet hogy ez is közrejátszik...
    Szóval ha sokáig akarod használni, de naponta csak néhányszor kell, akkor érdemes a pihentetős verziót választani.

    Aki él és nem boldog, az téved!

Aktív témák