Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dozbik

    tag

    Üdv népek!

    Pár napja egy HP Probook 4520s boldog tulajdonosának mondhatom magam (core i5 480M, 4g ddr3, 640gb, ati 6370). Egy gonddal viszont nem sikerült a mai napig megbirkóznom. Rajta van ez a kis WiFi hálózat kereső gombocska, amelyik alapból narancssárgán világít. Amikor megfelelően működik, akkor fehér szokott lenni, ezt onnan tudom, hogy alapból amikor Linux volt még a gépen, akkor még működőképes volt. Most, hogy felraktam rá a win 7 ultimate-t, már az öreg Istennek sem hajlandó beindulni. Hotkey drivert töltöttem le a hp.com-ról, az összes hotkey működik, kivéve ezt (de ez lehet nem is minősül annak). Elméletileg Realtek háló kártya van benne, próbáltam sok fajta drivert ahhoz, de a végén mindig azt írta ki, hogy "lehet, hogy nem megfelelően telepítette fel a programot" és akkor volt egy opció, hogy telepítse fel az ajánlott paraméterekkel vagy micsoda, arra rákattintottam, installálás újra végigmegy és ugyanez a hibaüzenet, ez végtelenszer egymást követően.
    Most úgy írok, hogy kábeles összeköttetés van a modem és a gép között, de jó szeretnék valami megoldást találni, különben nem tudok rendesen jegyzetelni, anyagokat gyűjteni majd az órákon. :) Szóval a fény a WiFi-s gombon narancssárga és hiába nyomkodom, nem vált fehérre, ergo nem kapcsolódik be. HP Support Assistantben megnéztem, egyetlen vezeték nélküli hálózatot nem észlel a rendszer, pedig számtalan van itt a kollégiumban.

    Ötletek?

    Előre is köszi!

  • Dozbik

    tag

    Sziasztok!

    Laptopvásárlás előtt állok, és szeretnék tanácsot kérni. Arra lennék kíváncsi, hogy a HP laptopok közül mit ajánlotok úgy bruttó 200-250 ezer forint környékén? Én ezt néztem: http://www.notebook.hu/hp-probook-470-g2-g6w67ea , de ezzel már némileg feszegetem a pénzügyi határaimat, úgyhogy kíváncsi lennék, hogy van-e esetleg másik alternatíva hasonló árban.
    Elsősorban egyetemre (alapvető szövegszerkesztés, internetes kutatás stb.), munkára (néhány fordítást támogató szoftver), multimédiára, kis online streamelésre és egy kis játékra használnám (de nem a Full HD maximum grafika a cél, csak hogy induljanak el az újabb játékok rajta alacsony/közepes grafikai beállításokkal nagyjából játszható sebesség mellett). Szóval intenzív használatnak lesz kitéve, de talán nem a leginkább igénybe vevő folyamatokkal. Talán azt a hibát elkövetem sokszor, hogy nem zárom be az ablakokat a böngészőben, ezért általában 30-40 lap van egyszerre megnyitva, ami eléggé zabálja a memóriát. :)
    Szóval egy-két alternatívát megköszönnék a fent említett típus mellett!
    A kijelző méretében 15.6" vagy 17.3"-ban gondolkodom.

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Dozbik

    tag

    Sziasztok!

    Szerintetek 120 rugóért jó vétel ez a gép? "Mindenesnek" használnám külföldön fél évre, egyetemi dolgok, multimédia stb. meg kicsi játék, de nem a legújabb, legmegterhelőbb játékokra gondolok, és nem a full extra hd csili-vili a cél. :)

    http://www.xn--hasznltlaptop-7db.hu/hp_probook_6570b_hasznalt_laptop_254

  • Dozbik

    tag

    válasz SeniorTilla #38616 üzenetére

    Igen, mert megrendeltem. :DD Már csak egy darab volt belőle, amikor észrevettem, megtetszett, nincs már nagyon időm válogatni, ez ideális választásnak tűnt, és a hardverhez mérten kellemes áron.

    Mit gondolsz, jól tettem? ^^

    [ Szerkesztve ]

  • Dozbik

    tag

    Sziasztok!

    Rendeltem egy Sandisk Plus 480 gigás SSD-t, amit majd be szeretnék tenni a HP Probook 6570B laptopomba, egyelőre az az elképzelés, hogy a jelenlegi 500 gigás HDD helyére, a HDD-t pedig, amennyiben lehetséges, a DVD meghajtó helyére tenném. Ez kivitelezhető? A másik meg, hogy a 7mm-es magasságú SSD passzolni fog a laptopba? És tudtok esetleg javasolni vmi HDD caddyt, ami beleillik a gépbe és beleillik a mostani vinyóm is?

    Köszi előre is!

Új hozzászólás Aktív témák