Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Antonio

    senior tag

    Sziasztok,
    De mivel nemrég vettem (ill folyamatban van) egy pesti belvárosi lakást ahol is a vezeték ill cirkósítás szükséges. És valahogy más fűtési rendszerek keresése közt akadtam erre. Átolvastam a topic egy részét ill más oldalakat de még nem állt össze a kép illetve kavarognak a számok.

    Nagy vonalakban mennyibe kerülne egy közel 55 nm es lakás belmagasság 3m , falak 60cm (60-as években ráépítés volt) nyilászárók 3 db + ajtó cserélve lesz jól szigetelőkre, a lakás a 2. emeleten van középen tehát 4 irányból fűtenek, valódi élettér 2 szoba + fürdő + konyha/étkező~48 nm infrásítása? Illetve nem is így kérdem mert ha jól látom különös beépítés nincs ha tudom mekkora teljesítményre van szükségem akkor kiválasztom a megfelelő panelokat + termosztát stb és egy "átlagos" villanyszerelő beköti.

    Inkább úgy is kérdem megéri ezt választani? Összevetve gáz központosításával.
    Kiépítés költsége + a havi csekkeket ha összehasonlítanám. figyelembe véve hogy nálunk a gáz ára mesterségesen alacsonyan van tartva, az elektromos áram pedig magasabb mint a környező Eu-s országokban (2007es adat) (mindez meddig lesz így?)

    Ha tegyük fel (tudom rossz szokás) én megszoktam hogy hidegbe is elég egy nadrág+póló és nem kell vacognom (most speciel egy szál alsónadrágban vagyok 1 órája igaz padlástérben és fával lett begyújtva) akkor hogyan fogok viszonyulni infrafűtéshez?

    Kicsit neheze felfogható hogy nem a levegő hanem én illetve maguk a tárgyak/falak melegszem? De ilyenkor ha kikerülök egy panel "látósugarából" akkor ott rögtön "magfagyok", vagy eleve ezek úgy vannak telepítve hogy kvázi fedik egymás sugarát?

    Valaki leírhatná milyen érzés a gyakorlatban ...

    köszönöm ...

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

Új hozzászólás Aktív témák