Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LógaGéza

    addikt

    válasz >>>W!nman* #30106 üzenetére

    Minden képedre Access Denied - data.hu nem engedi a hotlinkelést. Told fel ide őket, vagy a PH képmegosztójára.

    "Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

  • !Overdose!

    őstag

    válasz >>>W!nman* #30106 üzenetére

    "- AC gomb megnyomására nem villan a lámpa, nem változik a fordulatszám se"

    Fagypont alatt nem kapcsol a klíma. Melegebb időben próbáld ki, hogy működik-e.

    "álló helyzetben fékpedál felengedésekor a fordulat felugrik 2-300RPM-et, aztán visszaáll
    (mitől lehet?)"

    Természetes jelenség.

    "- melegedő állapotban ~500körülre esett vissza a fordulat (mi az alapjárati fordulatszáma? 700-at tippelnék)"

    Nincs előttem a service manual, de valahol 700 körül van az ideális alapjárat.

    "- kicsit ingadozik az alapjárat (mitől lehet?) (koszos pillangószelep?)"

    Nem jellemző ezekre a motorokra a TB elkoszolódása, inkább a testpontokon néznék szét. Mindenek előtt egy ECU reset-tel kezdenék.

    "- ablakmosó tartály betöltő nyílása mellett találtam 1 bekötetlen, leszigszalagozott kábelt, az mi lehet?"

    Ezekbe az autókba általában a legtöbb rendelhető extrára be vannak vezetékelve. Talán a ködfényszóróé lehet. 6gen tulajok biztosan többet tudnak segíteni.

    "- gázpedálnak van kis holtjátéka... Ez is természetes?"

    Igen.

    "Kérdések:
    - hidegen(ilyen (-8) - (-12)°C-ban) mi az elvárt alapjárati RPM? 1500körüli?"

    Ott körül, de ezt is írja a service manual. Feltétlenül szerezz be egyet!

    "- nincs benne fejegység, de ahogy néztem a csatlakozót, nem ISO szabványos... :( Hogyan oldható meg? Létezik átalakító? (Illetve hol van a koax antenna kábel? Nem találtam elsőre...)"

    Lézetik átalakító. Nekem van is egy fölösleges, szívesen odaadom. Az antenna kábelt neked kell megkeresned. Ha beesett valahova, akkor nem lesz egyszerű. Én inkább alulról állnék neki.

    "- klímahűtő? gyári, belevaló? gyanús a tetején az a szivacs darab..."

    A szivacs és a matrica is gyanús. Elképzelhető, hogy utángyártott.

    "- váltón az a kis bizbasz mi? túlfolyó lenne? (légszűrő/gyújtáselosztó között,e gy vízcső(?) mellett)"

    Fogalmam sincs.

    "- csomagtartóban találtam 2 ovális műanyagot, ez mi lehet?"

    Nem tudom. Talán a hátsó hangszórók takarója?

    [ Szerkesztve ]

    Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

Új hozzászólás Aktív témák