Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moha21

    addikt

    válasz sörösló #36297 üzenetére

    Mondjuk minden területen érződik a spórolás. Nemrég szereltem fel egy konyhában ( ipari ) egy elosztót, elvileg ha jól emlékszem 4 x 8 kismegszakító hely van neki. Ebből 24-et használtam fel, és egyszerűen csak "kócolással " lehet benne lenni. Az egész feszül, nyeklik stb... Még a fésűket sem tudtam úgy beleszorítani, hogy ne látszódjon ki a fém része..
    Ha egy fél centivel nagyobb lenne a mélysége, akkor lehetne benne dolgozni, na mind1.
    Másik kedvencem, mikor kapok valami 50A-es cuccot és olyan érintkezői vannak, hogy 10A félek rákötni.
    A képen látható ventilátor meg vicc kategória. Érintésvédelem. :-)

    Erről jut eszembe, tegnap szereltem ilyen járólapba süllyeszthető LED-es kültéri világítást. Kötöm be az elsőt fázis nulla ennyi, kötöm a másodikat észreveszem, hogy védővezetőjel van rajta. Na mondom fasza köthetem ki az elsőt ( elég macerás művelet ). Kötöm az elsőt, erre annak a búráján meg ott van a két négyzet, tehát kettős szigetelésű. :W Persze a védővezető jel is rajta volt. Így aztán nem kötöttem PE-t egyikhez sem.
    Kíváncsi vagyok ez, hogy felel meg a szabványoknak amivel forgalomba van hozva...

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Új hozzászólás Aktív témák