Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz darvinya #34967 üzenetére

    Az 1-3 és 5-4 összekötése tulajdonképpen nem gond, ha az első aljzatba dugja, ami csak bemenet, kimenő része pedig üres.

    De most látom, tegnap elfelejtettem lejjebb görgetni a linkelt oldalon, ahol további képek, sőt a rajz is szerepel:

    Így már jobban látszik, de szerintem ellentmondás van a rajzhoz képest:

    Ahol az 1M-2k osztó szerepel, az tipikusan a kristályhangszedő bemenete, ami viszonylag nagyszintű jelet ad (akár 800-1500 mV is), nagy impedancián, ezért épp ilyen megás ellenállásokat kedvel lezárásként. De attól még szól rajta általában egy külső tuner is, vagy mehet ide az MP3 lejátszó is.

    Ugyanakkor egy mikrofon szimbólum látható mellette, ami dinamikus mikrofon esetében néhány mV nagyságrendben dolgozik, mellesleg jóval alacsonyabb impedancián is, tehát a megás-osztós bemenet semmiképp sem jó neki.

    A Q-betű (lemezjátszó) viszont a másik oldalon van, ami nagyjából vonali szintű ki- és bemenet (DIN esetében inkább kevesebb), ide másik magnót vagy erősítőt, rádió-erősítőt lehet csatlakoztatni. Szükség esetén fordítós, vagyis keresztbe kötött kábellel.

    Ennek bemenő oldala viszont a leosztásból is láthatóan elég érzékeny, inkább ide lehetne kötni a mikrofont, nem a másikra.

    De az is lehet, hogy a hátlapon a GN1 és GN2-t fordítva kell értelmezni, szóval teljes a zavar, én meg régen hiába javítottam ilyet szervizben tucatjával, nyilván nem emlékszem már rá.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák