Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz jaffa 2843 #26740 üzenetére

    Melyik ez?

    (#26738) vodkaboy22: Nem! 1000 mikrot semmikeppen sem! Az USB VBUS-on legfeljebb 10 uF kapacitast szabad tenni, kulonben a bekapcsolaskor(bedugaskor) akkora aramot vesz fel, hogy levagja a vedelmet(lasd USB Spec. Rev. 2.0 7.2.4.1 bekezdes). Low ESR kondi eseten meg plane. Ha megis ekkora kapacitasra van szukseget, akkor korlatozni kell az aramot, majd a korlatozot atkapcsolni. Csakhogy ezt altalaban az eszkozok nem szeretik.
    Valamint az elko/tantal melle kossel keramia kondit is, mert azoknak sokkal jobb a nagyfrekvencias viselkedesuk, igy a nagyobb frekvenciaju zavarok szuresere igazabol ezek alkalmasak.
    Egyszer en is sokat szivtam hasonlo problemakkal. En egy USB-rol taplalt 125kHz-es RFID iro/olvaso/debuggert keszitettem, es az RF IC nagyon gyonyoruen osszeszedet minden zajt ami a tap felol jott. Erre az volt a megoldas, hogy egymas utan tettem sok(asszem 3..5) RC-RC-RC tagot. Probaltam ferrintgyongyot is az ellenallasok helyett, de az csak gerjedest okozott az induktivitasa miatt...

Új hozzászólás Aktív témák