Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totya694

    őstag

    válasz k.geri19 #13580 üzenetére

    A PC-nél a védőföldet nem bekapcsolni kell hanem a jelenlétének meglennie az a 3 eres kábelen ami a PC tápjába megy.Mivel kapcsoló üzemű táp van a PC-kbe így "okozhatnak" gondot(brumm-ot,rossz minőségű hangot stb)
    Csak földelt konnektorba legyen bedugva a PC az a lényeg.Mivel fentebb már úgy értelmeztem,hogy le lett tisztázva de azért még 1x körbe írnám.
    A toroid trafódból kijön 36V váltó 0V még 1db 36V váltó.A tekercs tehát valójában 72V-ot tud csak a felénél le van ágaztatva(csapolva).A közép leágazást szokták 0V-nak nevezni.Az egyenirányítás után a 0V-hoz képest lesz egy 36x1,41=50V-od +ban is és -ban is.tehát a tápból 3db vezetéknem kell kijönnie +50V,0V,-50V.Ha ezeket így nem tudod kimérni akkor már a tápnál el van kötve elve valami.
    Szerintem ki kellene abból a házból szedni minden majd alaposan kitakarítani majd újból összerakni azt a bizonyos tápot mi után ki lett mérve minden.Az a legnagyobb baj,hogy már akkora káosz van abba a dobozba,hogy szerintem Magad vezeted félre a sok sok felesleges vezetékkel.
    A másik dolog meg bár mit akarsz beüzemelni mindig először érdemes a tápot átnézni.Pl. előfordulhat egy gyárilag hibás biztosíték(biztosító) is,forrasztási hiba,vezeték leszakadás.Meg az sem mellékes,hogy mekkora az értéke(5V helyett 20V mert pl. zárlatos egy áteresztő tranyó)
    Ha 1db Quad 405 végfokot vettél akkor a PC-ből kijövő (szetero)hangnak ugye bár 3 kivezetése van a jobb/bal oldal és földelés amiből 1 végfokhoz csak a bal vagy jobb oldalt kell bekötnöd...

    Üdv:Attila

  • Lompos48

    nagyúr

    válasz k.geri19 #13580 üzenetére

    A helyes mérési értékek a következőek kellene legyenek:

    1-2 36Vac
    1-3 36Vac
    2-3 72Vac
    1-4 50Vdc
    1-5 50Vdc
    4-5 100Vdc

    Elképzelhető, hogy a 3-4 vagy 2-5 közötti mérésnél 70V körüli egyenfeszt mérj, de ez nem fontos.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák