Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balinov

    félisten

    válasz Antonio #24 üzenetére

    Szia Antonio,

    tuti választ nemtudok sajnos adni a kérdésedre - időközben letettünk párommal az autóprojektről - de ahogy előzetesen körbekérdeztem az autóhiteles lehetőségeket, casco nélküli kondícióba picit drágább volt a hitel,viszont még ígyse közelítette meg az olcsóbb hitel + casco értékét.
    Hasonlításképpen,párom barátnőjéék vettek egy cca 8 éves 1,1-es 55LE-s puntót.
    17k a havi törlesztés és olyan 6-7k-t fizetnek havonta.

    Szerintem a mai világba nehezen képzelhető el egy bankról/biztosítóról,hogy aszongya,hogy jóvanna,nem kell azt a cascot fizetned. Szvsz a banknak hótmindegy,hogy te a cascót befizeted, a lényeg neki (és végülis nektek is) hogy a havi törlesztés rendben befollyon minden hónapban. Ez a része tehát valszeg urban legend. Az viszont már más kérdés,hogy a biztosító mit szól hozzá,hiszen te végső soron egy szerződést sértesz meg. Lehet,hogy 1-2 hónapig türelmi időszakban lennél,utána el tudom képzelni,hogy menne a banknak a drót,hogy kedves ügyfél nem fizeti a casco-t. A casco-nak ilyen esetekben meg épp az a lényege,hogy ha veszel egy kocsit részletre és tkárosra töröd,akkor a casco-ból tudod/tudja a biztosító a Te bank felé lévő kötelezettségedet teljesíteni, és nem egy olyan kocsi után fizetsz 4-5-6 évig havi x Ft-ot,amit már régen megtörtél,megtörtek.

    Valami jogászt kéne megkérdezni,vagy biztosítós cimbit.Az valszeg még okosabbat tud mondani,mint én, 1 laikus.

    Üdv
    Bali



    6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

  • Blagoje

    csendes tag

    válasz Antonio #27 üzenetére

    Lehet, hogy típusfüggő, de nekem az Allianznál fele annyiba kerül a teljeskörü cascom, mint amennyi az Union-nál lenne.
    A cascot úgy érdemes hiteles autó esetén kötni, hogy nem iratod bele kedvezményezetnek a finanszírozót, mivel lopásnál, totálkárnál az autó értéke nem fogja fedezni a finanszírozó kártalanítását, így nem csak az addig befizetett összeget bukod, hanem még kapsz egy csekket a banktól, hogy fizesd be a deficitet. Ha viszont neked fizet a biztosító, akkor abból a pénzből vehetsz másik autót, a réginek meg a hitelét fizeted tovább, és mindenki boldog.
    Amúgy az Union lopás esetén helyből az önrész dupláját vonja le.

    Az újra házasodás az optimizmus győzelme a tapasztalat felett

  • Balinov

    félisten

    válasz Antonio #27 üzenetére

    Antonio,

    megnéztem az én 205XRD-mre mennyi lenne az unionnál ez a kombi konstrukció.
    háát,elborzadtam:
    KGFB : 5 728 Ft / hó =17184/n.év Postánál fizetek 11745-öt.
    CAsco: 13 535 Ft / hó
    szóval nem kevés.

    Viszont mitszólnak,ha nem fizetem a cascot kérdésre 1 infó:
    kollégám 2,5éve vette egy új Megan Classicot,úgy hogy 2/3-át a teljes vételárnak kicsengette,maradékot EUR alapu hitelből. Aszongya az ember,hogy 2 évig fizette a casco-t,de 1-2 hónapja aszonta magának,hogy ugyanmár 2/3 rész önrésznél már ne fizessen cascot és nem fizet. Ezidáig nem kapott még sehonnét felszólítást. Szóval akár igaz is lehet az urban legend

    6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

  • Antonio

    senior tag

    válasz Antonio #68 üzenetére

    az előbb kicsit elragadtattam magam :)

    véletlenül B10 bonussal számoltam :DDD
    most beírtam az A00-at :)
    azért így se rosz

    de már nem olyan nagy a különbség union és posta közt ...

    Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

  • Balinov

    félisten

    válasz Antonio #69 üzenetére

    Üdv Antonio,

    örülök,hogy nem lett végül hasztalan a topik.
    remélem posta előtt benézel és megkukkantod a biztositas.hu-n a kötelezőszámítást.
    Hogy fizetnek-e azt nem tudom megmondani,hálistennek nem volt tapasztalatom. Igaz,2 éve jöttünk haza győrbe Pula/Isztriából odavissza kis 205-tel semmi gáz nem volt,egyvalaggal épségbe megjártuk az utat,erre győrbe egy vén fasz 2x!!! belémtolatott. Allianz-os volt 3-4h volt,míg kicsengették az 50k-t. Kárt én még nem okoztam (csak a sajátba).

    Köbét is lesd meg, ezt a 3 mat mondják olcsónak. Köbe, Posta,Argosz. többi nekem nevetségesen drága. pl. 100-120k körül kalkuláltak nekem évest a nemmondom meg melyikbiztosítónál. ezzel szembe posta 46980.

    Ja, KÖBE=Közlekedési Biztosítók Egyesülete->kobe.hu

    Remélem találsz mégolcsóbbat!

    Ja, autó árát én még nem hallottam volna,hogy kérdezték valahol. Olyat már igen,hogy frsz, lakhelyed irányítószáma, önsúly,kw/le, ccm,...de árat nem találtam. sztem ugyis eurotax szerint nézik,márha nézik.

    Üdv
    Bali

    6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

  • Balinov

    félisten

    válasz Antonio #71 üzenetére

    Hali,
    ez abszolúte nem logikus,hogy egy 4 éves autónak az értékét az eurotax szerint mér az új áron számítják casco díj kikalkulálásakor. Kérdezzél rá sztem,hogy biztos,hogy így van-e,mert szerintem ott valamit igencsak elbasztak. Sajnos más tippem/5letem nincs nekem se,valszeg nemmostanába fogok olyan helyzetbe kerülni,hogy casco-t kelljen kötnöm:O

    6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Új hozzászólás Aktív témák