Új hozzászólás Aktív témák

  • DonJoee

    tag

    válasz DonJoee #386 üzenetére

    Nna, visszatértem, mint a Terminátor 3.

    Hááááát... ha ez így marad, akkor nekem megfelel. :DD
    Nem vagyok egy kivájt szemű és ez lehet, hogy itt egy faktor, de szerintem egy időre jegelném ezt az OLED-témát. Elzörgök én ezzel a "sz*r" direkt ledes LCD-vel is egy darabig...
    És most már megértem a kínaiakat is, hogy miért b****ák fel ennyire a szaturációt.


    Szinte érezni lehetett a papagáj guánó szagát.

    Aztán megnéztem "nappali mozi" -módban is és úgy valóban fakóbbak a színek, de előjöttek az eddig feketébe burkolózott részletek is.
    Nyilván ennek a kompromisszumnak a feloldására találták ki a HDR-módokat. Próbáltam egy-két olyat is (4k, 60fps, HDR demók) de ott már bevérzett a szeme szegény kis Huawei Mate 10 Lite-omnak. De ez alatt hősiesen állta a kétpálcás 4G net hotspotolását a tévé felé.
    Majd holnap UTP-re kötve megnézem ezt is. Ha ott is szaggat (gigabites DIGI, pláne gigás LAN), akkor izé van... mondjuk nem nézünk HDR tartalmakat? :P
    Megnéztem a Gemini Man Dolby Vision + Dolby ATMOS -os demóját is. Hááát, a hangra nem tudok mit mondani, mert azt -gondolom- nem tévé hangszórókra találták ki. De a képe... Nem tudom, hogy a valaha szebb napokat megélt, anno csúcsközeli (8000-es széria) Samsung plazmám tudott-e ilyen képeket? Mondjuk az "csak" full HD, ez meg ugye 4k volt.

    Ja, DTV kábeles csatornakeresés: automatikusan felajánlotta a DIGI DTV-t, úgyhogy azzal mentem végig. Lehet, hogy csak én hidalok le ilyesmitől, de ez a "kínai sz*r" valami 30 másodperc alatt végzett! A többi, általam eddig látott tévén (Samsung, LG, Sony, Philips mittoménmi) percekig kolbászolt, szöszmöszölt, gyűjtögett mire összeállt a csatornalista. Ez meg beszippantotta, mint Cicciolina a... szóval villámgyors volt, na!
    A csatornaváltások is mintha gyorsabbak lennének az átlag DTV-s sebességeknél.

    Holnap UTP, meg rádugom a Nintendót, ha minden igaz, és akkor nyomok egy játékmódot is meg csekkolom a hálózatos médialejátszást, egyelőre full HD felbontásig. De lehet, hogy ma éjjel töltök le 4k HDR demókat is valahonnan és azt is meglesem.

    Ja #2: lőttem egy "fekete" képernyőt is:

    Itt látszik a foltosodás, de élőben nem ennyire jelentős. Csak sötétben pont semmit sem látott a telóm kamerája, ezért odanyomtam neki az ISO 3200-at és akkor meg "túllőtte". De így legalább látni, hogy hol helyezkednek el a foltok. Gondolom, a foltmentesség vagy legalább is az egyenletesen elhelyezkedő foltok a többszázezres kategória kiváltsága. Tartalommal teli képernyőn pont annyi látszik belőle, amennyire szükség van: semmi. Ezért én még nem rohannék a gyártóhoz perrel fenyegetőzve. ;)

    Hogy is mondjam? Parasztnak tanyára túlzás, még városi suttyóknak is éppen sok. Jó lesz ez, na! Már szeretem. :)

    Köszi a türelmet!

    [ Szerkesztve ]

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

Új hozzászólás Aktív témák