Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DBob

    őstag

    válasz #56474624 #5110 üzenetére

    Nekem volt szerencsém "csúcs" dolgokhoz. Érdekes téma ez. Alapvetően az lp létjogosultsága megkérdőjelezhetetlen...és megint egyre nagyobb tért hódít. Sajnos a digitálisnál mindig is meglesz az hogy a mintavételezése nem végtelen, tehát jellemzően információ veszik el. És azért 20kHz tartományban már egészen sok, azaz kétszer vesz mintát mindössze egy periódusidőnyi hangból. Ez tökéletesen elég lenne a matematikai visszaállításhoz, ha tökéletes szinuszokat hallgatnánk. Kár hogy ebben a tartományban szinte már csak felharmónikusok vannak, közel sem tökéletes szinuszgörbével. Sokak szerint (és talán szerintem is) ez az egyik oka a cd "sterilségének".

    Ennek ellenére amikor jódarabig ismerősék ~3-4 milliós rendszere elé leültem...és lpt és cd-t hasonlítgattunk össze (úgy hogy az lp kompletten volt kb 1.5millió, a cd meg egy már-már kommersz cucc)....hát sok különbséget nem véltem felfedezni. Mondjuk ehhez azt is hozzátenném hogy az a rendszer engem alapjaiban nem győzött meg annyira (eltekintve egy orgona előadásról ami lpről szólt...az nagyon kemény volt). A gazdája meg oda-vissza van érte. Erre mondják hogy ízlések és pofonok.
    Talán egy héttel ez előtt meg voltam másik helyen. Hangfal az kb. egy árkategória volt (800khuf, "homemade"), erősítő már jóval olcsóbb (60-100khuf, "homemade"), és mellé egy kommersz sony espirit cd, amibe mp3ból írt audio cdt raktunk be....Ennek ellenére padlóról kellett felkaparni.

    Szóval az hogy mit hozol ki egy rendszerből AMDFan nagyon (túl?) sok mindenen múlik. Lp alapvetően jobb...de ezt elő kell csalni belőle. A másik, ha nem hallgat az ember klasszikust, jazzt, vagy valamilyen akusztikus zenét....akkor szerintem nem érdemes belefogni ma lp iparba.

    Jah és a végére, hogy magamnak ellentmondjak: ha visszaemlékezek sok évvel ezelőttre amikor még videoton disco ladyn hallgattam granat lemezjátszón a kraftwerk lemezeit...és amikor meghallgatom ma gépről....valahogy úgy érzem továbbra is hogy az lp jobb volt. ;)

Új hozzászólás Aktív témák