Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Lompos48 #45900 üzenetére

    Nem értem, mit közölsz ezzel.

    Én az előző hozzászólásaimban MP54 kérdésére válaszolva kidomborítottam egy (szak)nyelvi gyakorlatot, - s utaltam rá, hogy ez bizonyos nyelvi következetlenségekre (is) alapul, mint ahogy egyébként szinte minden következetlenségeken nyugszik a nyelvben. Készülékekről van szó, meg lehet nézni, hogy milyen készülékekre van ráírva, hogy Receiver, illetve hogy AV Receiver, ahogy azt MP54 kérdezte. Vagy Digital Media Receiver...
    MP54 (vagy egyáltalán a hifi szakma) nem tud mit kezdeni azzal a mondattal, hogy "A receiver egyszerűen: vevő." - mert ez nem is igaz, a receiver néven használt hifi készüléktípusnak például elengedhetetlen része az erősítő, pedig a névben ez ugyebár nem látszik, ha csak úgy nem értelmezzük a készülékkategória nevének történetét, mint a receiver-amplifier szavak összevonását (egyébként éppen ez volt a név létrehozásának a módja). Azt a "receiver készüléket", amely csak "receiver", azt tunernek nevezik a hifiben. Receivernek a hifiben a receiver-amplifiert nevezik. Ezt kérdezte MP54.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák