Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andorra

    őstag

    válasz #56474624 #45717 üzenetére

    Félek, hogy tényleg kiprovokálod. Amit sugallsz, hogy Kammerer az olcsóbb kategóriás hangdobozokról csak jókat ír, ez bizonyára túlzás. Az adott árkategórián belül jellemez és hasonlít őssze olyan hangdobozokat, amelyek többnyire valamelyest is szóbajöhetők abban az árszegmensben. Ha dícséri, akkor azt úgy szokás érteni, hogy elsősorban a kategóriáján belül dícsérendő.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #56474624 #45717 üzenetére

    Nem akartam én ezen ügybuzgóskodni, főleg nem itt a topikban, de tessék, itt van. Igyekszem úgy fogalmazni ("őszintén, kendőzetlenül"), hogy semmiképpen se ítélhesd "mellébeszélésnek". (Andorra egy látnok, hehe.)

    "Hogy a fenében van, hogy te semelyik hangdobozról nem tudsz rosszat írni gyakorlatilag soha?" "Kérdésed" pimasz, gonosz, rémhírterjesztő hazugság. (És miért éppen a hangdobozokról ne tudnék rosszat írni, mi van az erősítőkkel, lejátszókkal, vezetékekkel, na meg a kőfaragókkal és balettáncosokkal?)

    "...a te, vagy a hifi piac magazin írásai alapján kurva jól zenélő dobozokat kellene hallanom már ennyiért.Szerintem te nem a saját, őszinte, kendőzetlen véleményed írod le ezekről a dobozokról (ahogy a hifi piac írói sem)." "Véleményed" pimasz, gonosz, rémhírterjesztő hazugság. (Egyúttal sem a szándékaimnak, sem a stílusomnak, sem a közölt tartalmaimnak természetszerűleg semmi köze a Hi-Fi Piac nevű orgánum általam is többször megkritizált szándékaihoz, stílusához, közölt tartalmaihoz. Mondhatnám kikérem magamnak a velük egy platformra helyezést - mondhatnám, ha olyan típus lennék, aki bármit is kikér magának.)

    "Aki igényes, az nagyon kritikus is rendszerint, ezek együtt járó dolgok." Hát, azt hiszem, az én kritikai attitűdömet itt még senki se hiányolta, ám annál többeknek volt már itt gondja a kritikai attitűdömmel. Ellenben, aki igényes, az tapasztalt is, és reális is, ezáltal tudatában van, hogy a világban mitől mit várhat. Én például több mint harminc év igényes hifi-tapasztalatával, ezres nagyságrendű hifi készülék és több ezres nagyságrendű hangfelvétel meghallgatásával, több ezres nagyságrendű hifi szakcikk elolvasásával viszonylag tisztában vagyok azzal, hogy adott árkategóriában körülbelül mi várható, egyáltalában mi lehetséges egy hifi készüléktől, akár az adott árkategória történelmileg legjobbjaira alapozván megvonva az elvárhatóság határait. Ezzel együtt, azt hiszem, nem kell hivatkoznom arra az ebben a topikban közismert tényre, hogy véleményezendő készülékekkel kapcsolatban közölt kritikáimon hányszor háborodtak fel némelyek, miszerint én kíméletlenül, tapintatlanul beszélek a high-end hifi magas lováról meg elefántcsonttornyából lefelé - és az általam "ledorongolt" számos készülékek között legalább átlagos arányban voltak éppenséggel hangdobozok is, de továbbra is meg vagyok rökönyödve a felvetésen, hogy miért pont a hangdobozokról ne tudnék rosszat írni "gyakorlatilag soha"?! Vajh miért éppen a hangdobozokhoz fűződnének valami különlegesen őszintétlen, nem tudom én milyen (talán marketing?) érdekeim, - nyilván a Tel-Aviv-New York-Budapest tengely mentén, ürgebőrbe varrva?!

    "Érdekes, ha én elmegyek hallgatózni ebben az árkategóriában, teljesen kiábrándultan térek haza. Ehhez képest a te, vagy a hifi piac magazin írásai alapján kurva jól zenélő dobozokat kellene hallanom már ennyiért." Noooormális?! Minden véleményem azon koordinátarendszerben értendő, hogy tisztában vagyok, egyáltalán mi lehetséges egy adott árkategória készülékeiben. De még az általad ürügyként kiragadott tanácsadó ajánlásaimban is, ha írok a készülékekről (hangdobozokról) egy-két méltató mondatot, hogy miért való a kategória legjobbjai közé, azt is meg szoktam jegyezni, ha az adott készüléknek (hangdoboznak) olyan sajátos hibája van, ami nem az adott készüléktípus és árkategória minden készülékére jellemző általános hibatípus. De mégegyszer kérdezem: Nooooormális? Amikor egy-egy tanácsadást kérő fórumtárs kérésére kikeresem az adott készüléktípus és készülékkategória szerintem (és a szakmai közvélemény szerint) legjobbjait, amelyeket az adott paraméterek között ajánlásra (vagyis a véleményemet ellenőrző meghallgatásra!!!!) érdemesnek tartok a keresgélő kolléga igényei viszonylagos kielégítésére, akkor elsősorban arról kell-e beszélnem, hogy az adott keresési paraméterek között miért azokat a típusokat ajánlom, vagy elsősorban arról kellene-e beszélnem, hogy az egész hifi úgy szar, ahogy van, ne akarjon a kérdező hifi készüléket (hangdobozt) magának, hanem menjen a fenébe?
    A saját hangdobozaid hallgatásától nem szoktál "teljesen kiábrándultan hazatérni", nos hát az is kontextus és helyzet függvénye, hogy arról célja-e beszélni az embernek elsősorban, hogy a számos kimagasló erénnyel bíró hangdobozod mint típus miért tartozik az árkategóriája soktíz vagy egy-kétszáz legjobb típusa közé, vagy éppen arról célja-e, hogy miért egy nevetségesen hallgathatatlan pánostoba hangdoboz - merthogy mindkettő igaz, csak a kontextus függvénye, hogy mit domborít ki az ember - most a konkrét egyed magassugárzójának megellenállásozási szándékáról ne is beszéljünk. Épp a minap éppen ki rángatott éppen téged "őszintén, kendőzetlenül" a mennyekből a földre a Dynaco A25 "fétisizmusod" kapcsán?! Én. Ki jelezte éppen neked ennek kapcsán, hogy nem illik egy hifi készülékről a többi hifi készülékhez képest csodalátó hozsannázással dicshimnuszokat dalolva masírozni?! Én. Most akkor polemizáljak azon, hogy neked milyen titkos összeesküvő érdekeid fűződhetnek a Dynaco A25-höz (és több más "régi" hangdobozhoz), hogy miért nem vagy hajlandó "őszintén, kendőzetlenül" beszélni róla?! Kis sarkítással neked csak a régi hangdobozok a jók, azokról írsz adott esetben sokkal hozsannázóbb mondatokat, mint én valaha bármiről is, de ha valakinek (nekem) a mai konstrukciók is tetszenek, sőt netán ha valaki (én) a hangdoboztervezési-gyártási folyamatokat inkább fejlődésként értékeli, mintsem visszafejlődésként, annak is lehet ám igaza! Te per pillanat alulról szagolod az ibolyát, amikor olyanokat beszélsz, hogy elmész hallgatózni és teljesen kiábrándulva térsz haza! Attól még azon (mai) hangdobozok egy része, amiktől te teljesen kiábrándulva mész haza, sokkal jobb is tud lenni, mint amikről pedig te hozsannázol (természetesen főleg régiekről). Azt pedig hiába várod tőlem, hogy egyébként többé vagy kevésbé kiváló vagy közepes hangdobozokról olyanokat írjak, amiket te rendszeresen írsz, miszerint "ez egy fos", "az egy szar"... és hasonlók. Honnan veszed hozzá a bátorságot? Onnan (most fellengzős leszek), hogy még szellemileg (erkölcsileg) éretlen vagy a méltányos, felelős, megfontolt véleményalkotáshoz - amint ezt a mostani hazug provokációd (Kammerer és a Hi-Fi Piac...) is mutatja.

    "...ha ilyen jó dobozokat árulnak szerinted manapság ilyen olcsón, te mit vacakolsz egy "kiöregedett" darabbal?" Amint az köztudomású, nem azért van meg a jelenlegi hangdobozom már több mint tíz éve, mert "régi", és mert sokmindenben a "régi iskola" hangzását és konstrukciós elveit követi, hanem azért, mert a konstrukciója korától fügetlenül tartom a Heybrook Trio-t az árkategóriája jobbfajta típusai közé tartozónak, és az ízlésem számára kedves hangúnak, a hibái tudatában is. Az adott árán a nála még régebbiek és a nála újabbak között is vannak olyanok, amelyeket akár jobbnak is tarthatok nála. Nem mellesleg féláron vettem! Elvileg szívesen megvettem volna új árán is, mert tartom annyira jónak és számomra kedvesnek, végül a gyakorlatban azért vettem anno éppen ezt, mert féláron kaptam meg kiárusításban, mint a Magyarországon kapható utolsó három pár egyikét. Semmi freudi mögöttes háttere nincs annak, hogy éppen ezen hangdobozaim vannak meg több mint tíz éve - amellett, hogy (a lemezjátszóm kivételével) az egész rendszeremre vonatkozik az, hogy se szándékom, se pénzem fejleszteni rajta, mert amióta megvan, azóta az esetleges hifi célra elkölthető pénzemet hanghordozóra költöm, nem készülékre. Mert reálisan elégedett vagyok a készülékeimmel, függetlenül attól, hogy mindegyik legalább tíz éve megvan.

    A pimasz provokációd ellenére nem szándékoztam én ezzel terhelni a topikot, szerintem te se magadat, kár volt ragaszkodnod hozzá. Mindazonáltal "bízom benne", hogy szövegemet nem találod "mellébeszélőnek". Nem szándékozom viszontreagálni az esetleges viszontválaszodra, akkor se, ha netán tovább provokálsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák