Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blattida

    nagyúr

    válasz #71562240 #33575 üzenetére

    A hangmérnökökön kívül szinte senki sem tudja, hogy milyen a rögzített hang színpadképe, az akusztikai anomáliák viszont, a nagy számok törvénye miatt is, nagyon gyakran előfordul, hogy a Te édes pontod nem esik egybe a rendszerével/szobáéval, ezért korrigálni kell, amit már a hangdobozok tervezésekor és szimulációjakor is figyelembe vesznek és alkalmaznak azok a gyártók, akik tájékoztatnak téged, mint vevőt, arról, hogy mi lenne a hangdobozok optimális elhelyezése.
    Azok a termelők, akik ezt nem teszik meg, na, azok nem tervezik a termékeiket, azok csak árusítják.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #71562240 #33575 üzenetére

    (#33573) bajnokpityu: Még azt hozzátenném a válaszomhoz, mert fontos (lásd amit blattidának írtam), hogy én a Heed Enigmát és a Shahinian Arc-ot is befelé forgatva szoktam hallgatni, úgy hogy a fülemre (pontosabban ugyebár a fülem "fölé") nézzenek a hangszórók - és tapasztalataim szerint jellemzően így is szokás őket hallgatni.

    (#33576) blattida: Én pedig továbbra is azt mondom, hogy a tervezők eredetileg süketszobában, úgymond "süketszobai" használatra tervezik a hangdobozt, és ha ez nem sikerül a frekvenciamenet szempontjából optimálisan (vagyis magasba húzó, vagy esetleg aránytalanul mélyhiányos a sweet pointban a tónus), akkor adnak javaslatot, hogy forgassam kifelé, és/vagy toljam rá a hátsó falra stb. Természetesen ehhez utólag ideológiát is kell gyártani, de ez utólagos ideológiagyártás részükről, és nem arról van szó, hogy az én vagy bárki lehallgatószobájának akusztikai viszonyaihoz igyeleznek optimalizálni a hangdoboz tónusát. Ha a kifelé fordításra adnak javaslatot a gyártók, az nem azt jelenti, hogy a szobaakusztikai anomáliákat kompenzálandó tervezték a hangdobozt, hanem egyszerűen azt jelenti, hogy túlzottan magasba húzó tónusúra sikeredett a frekvenciamenete - mondom én nyilván rosszmájúan :D .

    [ Szerkesztve ]

  • andorra

    őstag

    válasz #71562240 #33575 üzenetére

    Kifordítom, bedordítom, mégis hangfal a hangfal - ahogy a dal is mondja. Speciel én most azokkal értek inlább egyet (na végre valami), akik a fülüknek jobban hisznek, mint bizonyos elveknek.
    Tapasztalatom szerint, házimozi esetében a középsugárzó jóvoltából több jó hallgató pozíció jön létre, nem úgy mint sztereóban, ahol a legtöbb esetben csak egy ilyen pont van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák