Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMDFan

    addikt

    válasz kjani18 #27152 üzenetére

    "Gondold el, hasonló hibajavítást használunk egy program átvitele ( letöltése, másolása, telepítése) esetén is, ha ott egy bit(!) hiba maradna lefagyna az egész rendszer..."

    Ezt teljesen hiába magyaráznod neki, mert képtelen elfogadni azt a tényt, hogy létezik tökéletes adatátvitel, én régebben órákig vitatkoztam vele, de teljesen hiába. Olvasd el ezt a hsz-t és akkor világos lesz minden, teljesen meddő vita.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz kjani18 #27152 üzenetére

    Az erről szóló tudásod "túl friss".
    Egy Hifi Magazinos idézetre reagáltam, ami konkrét készülék(ek) hibajavításáról beszélt. Abban az időben, az akkori készülékeknek legalábbis többségében (de lehet, hogy mindegyikében), úgymond hardveres hibajavító áramkörök voltak, vagy önállóan vagy adott chip részáramköreként (természetesen több-kevesebb szoftveres támogatással). Ezen okból visszatérő fordulatként jelentkezett a lap ezzel kapcsolatos cikkeiben a hibajavító áramkör működésének hatása a hangra, és ezen hatások okainak elemzése. Itt tehát arról volt szó, hogy nem csak önmagában a hibajavítás hatását elemezték, hanem ezen túl a hibajavító áramkör, mint a jel útjába pluszban beiktatott, illetve a készülék belső környezetének elektromágnesen viszonyait befolyásoló áramkör működésének hatásait. Nem én használtam a hibajavító áramkör fogalmát, hanem utaltam a lap szóhasználatára, amely szóhasználat természetszerűleg eredt abból, hogy konkrétan hibajavító áramkörökről volt szó az akkori idők adott készülékeiben (nem állítom, hogy mindegyikben).

    Off: Egyúttal, elnézést kérvén, hogy kvázi "megdícsérlek", de hozzászólásod az adott helyzetben számomra fontos példa a korrekt és korrekt szándékú kommunikációra. Bár hibás volt a reakciód, de utólag engedd meg, hogy a hozzászólásod stílusát, értelmességét, segítő szándékát a most is "vérszagra gyűlő éji vad"-ként azonnal ugró (nem mellesleg árnyékra vetődő) AMDFan figyelmébe ajánljam. Elnézést a bizalmaskodásért, és hogy "oldalvágáshoz" használtam fel a szövegedet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák