Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz Ear001 #101022 üzenetére

    Pont ma délelőtt beszélhettem egy So..-ból átigazolt emberrel (kolléga), aki elmondta, hogy a stúdiókban mindent utólag látnak el effektekkel. Egyszerűen kikeverik a térhatást, a hátteret, meg az összes többi sz@rt..abból lesz a filmhang. Emberek meg azt hiszik, hogy van mögötte valamilyen tudományosság, pedig semmi lóf....

    #101023orbano "lejátszás oldalról is mi változott? nem született olyan technológia, hogy olcsón tudj jó minőségű zenét hallgatni. "

    Mondtam én olyat, hogy olcsón jót?
    Ami nálad 90%, az nálam 10, mert szubjektív dolgokról van szó, tudniillik.. a hangminőség egésze /élményfaktor, semmivel nem mérhető, főleg nem százalékokban. Részemről marad a 10 % egy "gagyi" rendszernél, mert abból az élményből és hangminőségből, ami elérhető lenne, ennyit képes átadni. Inkább mondanám kellemetlennek, mint élménynek egyes rendszerek hallgatását, ergo átmegy negatívba az élményskálán...nálam. Hogy ti ezt 90%-ra értékeltiek, jogotok van hozzá, de nem tudnál meggyőzni az ellenkezőjéről, hogy egy egy elveszett hang, vagy harmónia, vagy egy torz énekhang stb stb. hány százalékot van le a produkció értékéből, szóval, ezen ne is vitatkozzunk a jövőben, mert nem vagyok meggyőzhető ebben...sem. Köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

  • #92251648

    törölt tag

    válasz Ear001 #101022 üzenetére

    Én a filmiparon belül létező szakmákról írtam. A filmkészítés egy igen drága műfaj, amiben szerintem nem költenének feleslegesen hangtechnikai stábra, ha nem látnák hasznát. Az új formátumok a felvevő stábot szinte semennyire sem érintik, ezek csak a folyamat végén kapnak szerepet, amikor a kész anyagot végleges formájába hozzák. Ez sokszor nem is a film- és hangstúdiókban, hanem a kiadóknál történik. Én 30 éve ugyanazokkal a mikrofonokkal dolgozom és rögzítőt sem kellett cserélnem az elmúlt 6 évben. A kommersz kereskedelem egy eléggé más történet, ott sokkal jobban érvényesülnek a varázsigék és a marketing dumák, meg a 2 évente kötelező készülékcsere. Lásd Atmos, MQA és társai!

    Azzal viszont egyetértek, hogy a zenehallgatásra, filmnézésre használt szobák többsége erősen limitálja az élményt. Legtöbben még egy pár hangsugárzót sem tudnak normálisan elhelyezni (elég benézni néhány topikba és az ott közzétett fotókra), a sokcsatornás rendszerek elhelyezése pedig sokszor inkább komikus, mint megfelelő. Ezernél is több hobbitárs szobájában jártam eddig, cifra dolgokat láttam, pedig a hozzám forduló emberek az átlagnál igényesebbek a rendszerükre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák