Aktív témák

  • Enclave

    aktív tag

    HI!
    A kérdéseim:
    1., Mi a véleményetek erről a kártyáról:

    HERCULES 3D PROPHET RADEON 9600PRO 400Mhz core /300Mhz DDR-RAM

    amit sulinetben 70 ezer körül láttam(Rack computer). Tudom,hogy nem olcsó ráadásul soha az életbe nem adnék ennyit egy VGA-ért de ha 60-at visszakapok akkor 10-et szerintem megér.
    Amúgy ez a kártya egy ASUS-CUSL2 P3-800Mhz-EB 512MB-PC133 RAM konfigba menne egy GEF3TI200 helyére.

    2., Vagy inkább valami FX-et vegyek a sulinet keretében?

    3., Ebből mi sülhetne ki? Nevetséges lenne? Vagy sokkal gyorsabb lenne minden?
    /már teszteltem ebben a konfigban egy FX5600-ot és a 3DMark03-ban 2-szer több pontot kaptam;740 helyett 1500-1600 körül FX-el minden tuning nélkül, ráadásul az FPS több helyen többszöröse volt a réginek/

    4., Mi az a képminőségbeli különbség amit annyira emlegetnek a Radeon és GeForce-ok között? Ez nem inkább monitor függvénye? /eddig csak GeForce-om volt, Ati kártyát még nem láttam működés közben/

    5., Megbízhatóak a Radeonok mert régen olyanokat hallottam, hogy a Mafia nem indult el mert az illetőnek Ati kártyája volt,stb.; meg olyat is hallottam, hogy az Nvidia lepénzelte az Electronic Arts-ot,hogy csak Nvidia kártyákra optimalizálják a játékaikat ami szerintem nagy szemétség lenne; meg vannak olyan programok amik csak Nvidia kártyákon indulnak el Ati-n nem, függetlenül a kártya tudásától.

    Itt a kártya linkje:

    http://europe.hercules.com/showpage.php?p=74&b=0&f=1

    (Bocsi ha sok lett de az utóbbi két kérdésemet már rég meg akartam kérdezni valami Radeon szakértőtől)

    Semmi sem állandó, csak a változás.

  • Keitaro

    addikt

    válasz Enclave #1 üzenetére

    Szia!

    Nos a Hercules 9600 Pro, egy nagyon jó kártya! Iszonyat minőségi és még jól is néz ki. De...
    Sulinet keretében van olcsóbban is 9600Pro, ez rém drága ár szegénynek. Tudom persze sulinet, de gondolom még jobb lenne, ha semennyit nem kéne 60 felett fizetni.

    ATI Radeon 9600Pro 8xAGP 128MB 128bit Saphire 56900
    Excalibur Radeon 9600Pro 128MB DDR, DVI-I, TV-out 67500

    Két példa még Sulinetből. Persze az Excalibur esetén már halál mindegy akkor vegyed a Herculest :)

    Sebességnövekedés. Ez biza érdekes kérdés, sajnos a géped manapság nem számít egy erőműnek, így ne várj megváltást egy új kártyától, mert a procid sajna nem tudja kihajtani. Viszont bekapcsolhatod az FSAA-t és az aniso szűrést, ami nagyon sokat dob a képminőségen. Aztán max majd jövőre fejlesztesz procit is akkor még erősebb lesz a kártya.

    Jó tapasztalataim vannak Radeonokkal ne nagyon parázz driver gondokra, és tényleg minőségibb cuccok mint az FX-ek. Úgyhogy hajrá ha gondolod :)

    De lehet jobban járnál alaplap+proci+ram erősítéssel első körben.

  • pallmallka

    tag

    válasz Keitaro #2 üzenetére

    Bah ez kegyetlen ar egy 9600Pro ert... en nem vennem meg.
    a fennmarado 20000 forintbol mar majdnem kapsz egy alaplapon vagy egy procit vagy 2*256 ddr400 at...
    egyebkent is ket szulo igenyelhet vissza... Ha ram halgacc bealdozol 60 rongyot es osszerax egy utos configot...

    Szerintem eleg egy Sapphire 9600Pro.

    Itt adok egy Configpeldat:

    abit nf7 sl 25000FT
    2500+ BArton 23000FT
    thermaltake volcano 11 6000FT
    2*256DDR-400 (sulinet) 30000FT
    Radeon 9600Pro Sapphire 57000FT
    80GB SATA Seagate (sulinet) 27000FT
    Feel 5 (400W) (sulinet) 19000FT

    osszesen: 187 ezer
    vissza: 120 ezer

    vissza 1: 256ddr, seagate, feelV: 61000FT azaz 60000FT (ennyi a max)
    vissza 2: 256ddr, 9600pro: 72000FT azaz 60000FT (ennyi a max)

    ezek durvan vannak szamolva, de a lenyeg az h 60-70 bol yo geped van....

    :)) :)

    10 féle ember van a világon. Aki ismeri a bináris számrendszert és aki nem...

  • Enclave

    aktív tag

    válasz pallmallka #3 üzenetére

    Először is:
    most néztem ,hogy 3 ÉV GARANCIA van a karira.

    Másodszor pedig csak 60-at tudok visszaigényelni többet nem, ebből pedig nem lehet valami ütős konfigot összehozni. Amúgy én egy ilyen konfigot vennék:
    ASUS A7N8X DELUXE 25000 körül
    BARTON 2500+ 18000 körül
    GLACIALTECH IGLOO 2510 4000 körül
    1x512MB SAMSUNG PC3200 RAM 17000 körül /ebből tudnék később dual-channel-t ''csinálni'' még egy modullal/
    (mást nem kell vennem mert más minden megvan:nagytorony,3 HDD stb. )

    összesen:65000 körül nettóban

    A baj az, hogy ezeket ha lehet is kapni sulinetben, 2-szer drágábban így nem sok lehetőségem van.
    Egyébként a termékek árait nem lehet csak úgy elosztani, hogy 2x60000 és így vehetek egy 120 ezres kártyát , hanem minden termékről csak egy számlát lehet kérni szülőnként; így egy terméket csak egy szülő írhat le, az ártól függetlenül.

    Egyébként hol lehet olyan Sapphire 9600PRO-t kapni?

    Semmi sem állandó, csak a változás.

  • pallmallka

    tag

    válasz Enclave #4 üzenetére

    igy van ahogy mondod

    azert irtam h ket szulore lehetne ezt a visszaigenylest igy leosztani

    tahat igy a ket szulo eggyut vasarolhat 120e forint ertekben
    de termeszetesen mindegyik max 60e forintot irhat le... vagyis ahogy mondtad meg en is irtam h mondjuk ha valami 70re jon ki akkor csak 60 at...

    sapphire radeon 9600pro t FEFO ban lehet kapni

    udv pallmallka

    10 féle ember van a világon. Aki ismeri a bináris számrendszert és aki nem...

  • pallmallka

    tag

    válasz Enclave #4 üzenetére

    ertem mit akrsz mondani,... ddr miatt. nah en ott 2db ot irtam. egyiket az egyik szulo masikat a masik...
    :)
    ugyviszont megy a dolog

    10 féle ember van a világon. Aki ismeri a bináris számrendszert és aki nem...

Aktív témák