Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kunberci

    aktív tag

    válasz Gyöször #741 üzenetére

    Egy otthoni hobbi hegesztőnek 2-3 évig is elég lehet egy 10kg-os CO-2 palack. Szerintem nem azon az egypár ezer forint különbségen múlik a dolog, hogy melyik szolgáltatónál cserél valaki palackot, hanem hogy ne bérpalack legyen. Mindenki a bérpalackra fizetendő bérleti díjat szeretné elkerülni. Szerintem meg az is lényegtelen, hogy 99,8%, vagy 99,95% [link] tisztaságú CO-2-öt használ valaki. Valamilyen palackja legyen, amivel tud hegeszteni. Kezdet kezdetén én is végigjártam a Messer, Linde, Siad helyi lerakatait. Mindenkinél bérpalack van, palackot nem adnak el, és egyiknél, másiknál még egy palacksapkát sem lehet venni.

    Amit néztél az nettó ár, és oda van írva, hogy ez csak a gáz ára, ebben szállítási, tárolási, forgalmazási költségek nincsenek benne. Eltérőek lehetnek az árak. Van ahol a nyomáspróba dátuma sem számít, csak normális állapotú legyen a palack, és van ahol meg nézik a nyomáspróba dátumát, és ha az lejárt, akkor nem cserélik a palackot. Vannak olyan helyek is, ahol csak bérpalack van, és a saját palackoddal elhajtanak a fenébe. Itt is az jellemző, hogy ahány ház, annyi szokás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák