Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz gyáliSanyi #402 üzenetére

    Hello :)

    Csak ugy bele a nagyvilagba:

    Engem ugy tanitott meg a haver heggeszteni, ahogy a nagykonyben megvan irva :DDD adott egy csapagykerget, azt mondta rajzoljak kifliket ra a palcaval. Igy tanultam meg az alapokat. Aztan jott a tobbi, gyakorlas, de rengeteg. Amit lehetett megheggesztettem, sima legegyszerubb trafoval semmi cicoma, csak a munkakabeleket csereltem le 50mm2 KH rezkabelre.
    Aztan az uj helyemen hozzamvagtak egy 200A-os vedogazos heggesztot, es azt mondtak tanulj meg vele heggeszteni. Amire belejotten, fejjel lefele, homoru varratot keszitettem vele 2 kulonbozo vastagsagu 90 fokot bezaro anyag koze. Egyszer elfogyott a vedogaz(Ar+Co2) es elovettem a regi bevonatos elektrodas sima ivheggesztot. Nem tudom magam sem megmondani a mai napig melyik varratot melyik geppel keszitettem! Vagyis aki azt mondja nem lehet ivvel szepen heggeszteni akar egyeniranyito nelkul, az nem mond igazat. Kulonben megprobaltam az autogen heggesztest is, sajnos nem volt sok idom gyakorolni, ugyhogy abban nem sokat tudok segiteni. Viszont a TIG-nek csufolt csodat kiprobaltam, semmi kulonos, egy kicsit fura az elejen, de amint latod mit csinalsz, 5 perc hogy szep varratot csinalj vele.

    Sok gyakorlast es par km varratot kivanok :))

Új hozzászólás Aktív témák