Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr_no_Name

    tag

    Sziasztok!

    A kérdésemre több órás olvasgatás után sem találtam kielégítő választ, ezért felteszem itt is, hátha valaki találkozott már a problémával.

    Adott a számítógépem, és adott egy okos TV amit összekötöttem 15m hosszú HDMI kábellel. A cél az volt, hogy amit filmet letöltök a gépre, azt kinyomom TV-re és így nézzük a filmeket a másik szobában, hogy ne keljen pöcsölni a másolgatással.

    A koncepció igazából jól működik, mert ha nem a két képernyőt akarom egyszerre megjeleníteni, hanem csak az egyik képernyő aktív, akkor a gép megbirkózik a dologgal.

    A probléma a jelveszteséggel kezdődik, amire nem jövök rá, hogy mitől van. 15 méteres kábelre van szükségem, rövidebb kábellel nem tudtam kialakítani a dolgot.

    Két kábelt próbáltam, mindkét kábel passzív volt. Az egyik egy 5 ezer forintos no name kábel, a másik egy 12 ezer forintos viszonylag márkásabb kábel. Az első kábellel konkrétan nézhetetlen volt a tv, mert annyira zajos és kígyóbőrös volt a kép. A másik kábel viszonylag tünetmentes, itt viszont apró fehér foltok jelentek meg, mintha hó esne a sötét színeken. Nagyon kicsi pontok, nagyon hamar eltűnnek, de sziporkáznak, szinte alig észrevehető, de mivel nem engedi felejtetni a problémát, ezért nagyon zavaró lett már egy idő után.

    Olvasgattam a témában és arra jutottam, hogy a WIFI, a hűtő, a mikró, a telefon és a csillagok állása is befolyásolhatja azt, hogy egy 15 méteres HDMI kábelnél milyen erősen ütközik ki a jelveszteség, de ez nekem nem teljesen egyértelmű. Olvastam azt is, hogy passzív HDMI kábelek között nem lehet minőségbeli különbség, mert a kábel kialakítása ugyan az. Olvastam arról, hogy létezik aktív kábel, amely egy jelerősítővel rendelkezik (vagy zajszűrővel?) amely elvileg megakadályozza a jelveszteséget (fehér sziporkázás), de kérdem én, ha a jel útközben elkezd gyengülni, akkor egy jelerősítő hogy lesz képes a "szarból várat építeni"? A minőség ugye nem lehet jobb, ha már egyszer leromlott.

    A kérdés az lenne, hogy hogy a francba tudnék megszabadulni ettől a sziporkázástól. Szívesen kiadok rá akár 30.000 Ft-ot ha arról van szó, mert ennyit megér, de tekintettel arra, hogy két kábelt már bebuktam ezért jó lenne ha tudnám mire adom ki a pénzem legközelebb.

    Van valakinek tapasztalata az aktív kábelekkel? Ha bárki tud valami érdemlegeset írni azt megköszönöm :R

    gépem: i3 4th gen proci, 2 gigás R9270x videókari, 8 giga ram
    tv: LG 42LF652V

    szerk.: azt is észrevettem, hogy az se mindegy, hogy melyik HDMI csatlakozóba dugom bele a kábelt a TV-ben. Az egyikben totál kígyóbőrös, a másikban csak sziporkázik. Teljesen tanácstalan vagyok :/

    [ Szerkesztve ]

  • Mr_no_Name

    tag

    Sziasztok!

    Felújítottunk a lakásban, és egy beépített erősítős 20 méteres HDMI kábelt húztunk keresztül egyik szobából (PC) a másikig (TV), plafon, 90 fokok, tehát elég nagy utat tesz meg a kábel, és teljesen rejtve marad.

    A felújítás kész, dugnám össze a gépet a tv-vel, de a tv azt írja NO SIGNAL, de a gép érzékeli a két eszközt..

    olvasgatok olvasgatok, és rábukkantam egy írásra, miszerint a beépített erősítős HDMI kábelnek van egy INPUT és egy OUTPUT része...hát dafke az output rész van a gépemnél, és az input a tv-nél :)

    Tekintve, hogy a kábel be van ágyazva a falba, és eléggé kérdéses, hogy egyáltalán meg lehet-e fordítani, az a kérdésem, hogy létezik bármilyen módszer, forrasztásos, akármilyen amivel fel tudnám cserélni az in-outputot? Bár így, hogy a kábel közepén, kb a plafonon van a beépített erősítő, gondolom veszett fejsze nyele az egész...

    ha kiröhögtétek magatokat kérlek írjatok bármit ami eszetekbe jut :) a franc se gondolta volna, hogy kétpólusúak az aktív kábelek :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák