Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -zolee-

    tag

    Hy.
    Nekem konkrétan ezzel a 2db vinyóval lenne gondom:
    Samsung HD642JJ és Samsung HD103UJ. Mindekettő a jelenlegi gépemben van, jelenleg is ezeket használom. A gondom az, hogy nem túl rég óta (sajnos nem tudom, hogy melyik) vinyó miatt gondok vannak a géppel. Előfordul, hogy menet közben sajnos lefagy a gép és az újraindítás sem segít rajta (hiába indítom újra a BIOS nem ismeri fel egyik vinyót sem), csak az, hogy ha lehúzom az 1TB -os vinyót, így elindítom a windowst, majd leállítás és ha visszarakom akkor már megint megy rendesen. Ez tegnap is előfordult, akkor csak többszöri újraindításra ismerte fel. Ráadásul mintha egy kicsit kattogó hangot is hallottam volna egy rövid időre (de ebben nem vagyok biztos). Megnéztem HD Sentinel mit mond rájuk, az általános kondició jó, 98% körüli bár van már rajtuk 1 illetve 2 bad sector. Ilyen esetben mik a lehetőségeim? Vegyek új vinyókat amikre menthetek majd próbáljam meg gariztatni őket (gari még van rájuk 2 év)? Honnan tudhatnám meg, hogy melyik rossz, illetve hogy egyáltalán rosszak-e? Mondjuk a fenti felsorolt problémák nem tartoznak a normális jelenségek közé. Bármilyen javaslatot/tanácsot szívesen fogadok. A választ előre isköszönöm. :R
    Üdv.
    -zolee-

    ''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

  • -zolee-

    tag

    Na.
    Tegnap este úgy tűnik, hogy beigazolódott, hogy az 1TB -os döglik be. Win inditásakor kattog, nem is mindig indul el vele. Amikor adatot mentettem róla akkor volt hogy szépen lassan lecsökkent a másolási sebesség 5MB/s -re, sőt az is, hogy megállt a másolás 1 - 2 percre, aztán kattant egyet mintha megpróbálna újra elindulni. Nagy nehezen sikerült lementenem az adataim nagy részét. Tulajdonképpen mivel lehetne kideriteni, hogy mi a baja? Mert attól tartok, hogy a szervizben nem jön elő a hiba bár mostmár gyakorlatilag minden inditáskor problémázik.
    Üdv.
    Zoli

    ''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

Új hozzászólás Aktív témák