Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz XP NINJA #42412 üzenetére

    A HDD Regenerator is bad sectornak nevezi, de az valójában csak gyenge szektor volt, ahogy a SMART is nevezi. Ez a szabványosabb elnevezés, lényeget is jobban kifejezi.

    Ami már konkrétan bad sector, az nem fordul vissza jóra, legfeljebb lecserélt szektor lehet belőle, aminek már nyoma is marad a SMART-ban.

    Hogy mennyire tartós a javulás, az attól is függ, hogy a hiba milyen eredetű volt.

    De szerintem sokkal informatívabb a HD Sentinel írástesztje, például azért is, mert nagyobb sebességre veszi igénybe a HDD-t, így jobban kiütköznek a hibák.

    Például árulkodó lehet egy ilyen kis folt is, ami az alábbi képen látható:

    Maga a tény, hogy a teszt többszöri futása után is változatlanul jelen van, jelzi a fizikai hibát, amire később sem árt odafigyelni. Ebben segíthet a Sentinel állandó használata is, ami figyelmeztet az állapotromlásra.

    Biztosra senki nem fogja megmondani, nekem például van egy Samsung, ami pár hónap után ismét gyenge szektort mutatott, de magától megjavult, azóta semmi baja.

    (#42413) liksoft

    Jó hasonlat, csak nem számodra.

    Te felfogásod szerint talán az önmagát megműtő embert cenzúrával le kellett volna tiltani a képernyőről, vagy külön oktatófilmet mellékelni hozzá, hogy a buta emberek ne utánozzák.

    Ez nem így működik, a riportban is elhangzottak a figyelmeztetések, mindent összevetve szerintem teljesen erőltetett és felesleges dolgon lovagolsz. Plusz még más idejét is feleslegesen rabolod, így a magam részéről ismét csak szakmai trollokdásnak tekintem az egészet.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák