Új hozzászólás Aktív témák

  • kigyi_23

    addikt

    válasz Lauda #40700 üzenetére

    A win 8.1 több dolgot is elsumákol. PL. a leállításnál optimalizál és a memória egy részét elmenti majd azt tölti vissza, sumákol a szemét és amikor elindítod gyorsabban indul, mert nem mindent kell elindítani 0-ról. Ebben az esetben a memory leak-es programok szemetét is visszapakolja tehát, ha ilyet használsz beáll a rendszer mint a gerely. Én is csak azért jöttem rá, mert volt egy ilyen programom és amikor belassult a gép, mert elfogyott a memória hiába léptem ki belőle bizony bent ragadt a mocsok folyamatosan a memóriában. Amíg ez nem lett javítva addig win 7 alatt leállítás esetén szokásos módon működött minden és újraindításnál is ez történt. Win 8.1 alatt viszont leállításkor elmentette a memória tartalmát és ezzel megpecsételte a gép sorsát a következő indításkor. Érdekes módon újraindítással ez a probléma kiküszöbölhető akkor teljes rendszer indítás van. A memória tartalmát ilyenkor nem menti, hanem teljes rendszer indítást csinál, nincs gyors indítás. Lehetséges, hogy más dolgokkal is spórol a kicsike. Ez természetesen csak a standard beállítás kikapcsolható, de bosszantó azoknak akik nem csak neteznek a gépen :D

    https://www.youtube.com/user/kigyi23/

Új hozzászólás Aktív témák