Új hozzászólás Aktív témák

  • PedroPascal

    senior tag

    Sziasztok!
    Van egy ASUS C90S notim már megvan kb 2,5 éve, most vettem bele nemrég új vinyót: WD3200BJKT (szabadesés érzékelős).
    Nos a problémám az lenne h kb 2 hetes lettére elég magas ez az érték: load/unload cycle count

    És ez elég nagy mértékben nő napi szinten mint az érték is mutatja két hetes létére!
    Az tűnt fel h a win alatt néha kattog a vinyó és kis utána járással kiderítettem h a parkolóállásba pakolgatja a fejet ezért kattog.
    Nem a szenzorja hibás ez tuti mert csak ha a laptopban van akkor csinálja, ha külső rekből e-sata-n kipróbáltam és nem csinálta, viszont ha jól megrántottam akkor kattant mivel a szenzor jelzet na mind1 nem ez a lényeg.
    Az eredeti vinyó egy Seaget 160Gb 5400-es vinyó volt, elégé romon volt már ezért vettem a notiba új/jobbat. Jelenleg a régit külső rackben használom, megnéztem azt a load/unload cycle count értékét és kb. 114500!!!
    Tehát már a régivel is csinálta a noti rendesen!
    Mindegy h milyen win van fent, frissítettem bios-t és így is csinálja!
    Tuti h kicsinálj ez a kattogás a vinyót előbb utóbb!
    Ha valami megoldást ajánlana erre bárki azt megköszönném!

    [ Szerkesztve ]

    ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

Új hozzászólás Aktív témák